Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Intima. Elektro z Buenos Aires

Redakce

Redakce

29. 5. 2010

Intima-2009-1Jihoamerická elektro klasika Intima funguje už deset let. Jejich vzkaz fanouškům je prostý: „Změníme váš názor na elektronickou hudbu!“

Salvador Reynoso ze skupiny Intima, Zdroj: archiv Intima

Salvador Reynoso ze skupiny Intima, Zdroj: archiv Intima

Od elektra k post-punku

Argentinská kapela Intima se na elektro scéně pohybuje už od roku 2000 a od té doby se jí podařilo vydobýt si uznávané postavení nejen na domácí jihoamerické scéně, ale také na elektro scéně ve zbytku světa. V kapele momentálně působí tři hudebníci, i když se v průběhu své desetileté existence sestava Intimy často měnila. Na bicí hraje Carlos Sola, na basu Sebastian Cohn a dynamické samply vytváří DJ Salvador Reynoso.

Jejich hudba vychází především z break beatu a drum’n’bassu, přičemž v sobě zároveň mixuje různé hudební styly od klasického elektra až k post punku. Název kapely je odvozen z počátečních slabik INstrumentos TImbricos MAnuale, což se dá volně přeložit jako pravé nástroje spojené s elektronickými.

Intima, Creamfields, Prodigy

Debut si skupina odbyla deskou Intima Ep v roce 2001, která byla vydána pod labelem Hypnotic Loop. Následovala další tři alba, z čehož poslední s názvem Revolver Club vyšlo minulý rok. Jejich popularitu dokazují koncerty na světově proslulých festivalech typu Creamfields a Dance Parade, na kterých si zahráli například s Massive Attack nebo s The Prodigy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Intima. Elektro z Buenos Aires