Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Interpelace: diskusní pořad na Nové scéně počtvrté

Foto: Tomáš Sedláček coby moderátor divadelních InterpelacíČtvrtý čtvrtek v měsíci bude již počtvrté patřit Interpelacím. Moderátor Tomáš Sedláček si bude se svými hosty povídat na téma Umění poradit. Netradiční pořad začíná na Nové scéně 26. května v 16 hodin. Přijít může každý, vstup je zdarma.

Foto: Řešení jeviště Nové scény při Interpelacích

Diskuze na jevišti Nové scény probíhá skutečně multimediálně Foto: H. Schejbalová, Nová scéna

Zbrusu nový projekt s názvem Interpelace se na Nové scéně Národního divadla v Praze objevil poprvé v únoru letošního roku. Od té doby zde ale zakotvil a své stálé místo v programu si zarezervoval na každý čtvrtý čtvrtek v měsíci, vždy od čtyř hodin odpoledne.

Moderátorem scénických diskuzí je populární ekonom, autor knižního bestselleru Ekonomie dobra a zla, Tomáš Sedláček. Jeviště pak patří čtveřici osobností známých ze všech možných sfér veřejného života. Na červenou pohovku se v minulých měsících nebáli usednout Miloš Zeman, Vít Bárta, advokátka Klára Samková či režisér Jan Hřebejk.

Tajemník prezidenta a biskup spolu na jedné pohovce

Příští, čtvrté vydání Interpelací začíná na Nové scéně 26. května opět v 16 hodin. Pozvání tentokrát přijali kontroverzní tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl, mediálně známý politický analytik Jindřich Šídlo, biskup Václav Malý a Magdalena Souček, vedoucí partnerka společnosti Ernst&Young.

Nedílnou a podstatnou součástí Interpelací jsou ale také samotní diváci v sále, kteří se mohou aktivně podílet, klást otázky, vznášet výtky i žádat vysvětlení, zkrátka interpelovat se vším všudy. Vstup na akci je zcela zdarma, divácký zážitek přímo z divadla pak k nezaplacení.

Hodinový live přenos scénické diskuze bude přenášet Česká televize na svém druhém programu. Další informace o minulých, současných i budoucích Interpelacích naleznete přímo na Topzinu, dále také na Facebooku a webových stránkách Nové scény.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Interpelace: diskusní pořad na Nové scéně počtvrté