Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Internetová tiskárna – vysoce kvalitní a levný tisk

Určitě jste už někdy řešili, kde a jak nejkvalitněji a zároveň nejlevněji nechat vytisknout své propagační materiály. Možností je hned několik. Rozhodně ale volte internetovou tiskárnu. V celkovém výsledku je to nejen levná, ale i pohodlná varianta.

Vybírejte z pohodlí domova

Ty tam jsou doby, kdy jste si museli s přichystaným souborem pěkně fyzicky oběhat jednotlivé tiskárny  a zjišťovat, kde vám vše dokáží vytisknout, v jaké kvalitě a jakou vám dají cenu. Nyní máte jasno na pár kliknutí a nemusíte vůbec vylézt z postele.

Svou tiskárnu si tak vyberete tehdy, kdy se vám chce a kdy na to máte čas.

Stejně tak soubor k tisku si doma v klidu nachystáte, a teprve, když jste s ním spokojeni, můžete ho zaslat do tiskárny. Nemusíte soubory nikam ukládat a ani se řídit žádnými otevíracímí hodinami. Vyhotovený tisk vám pak přijde až k vám domů, takže si opět nemusíte vyhrazovat čas speciálně na pochůzky po tiskárnách.

No a samozřejmě také platbu můžete provést všemi možnými způsoby, tak, jak to známe z různých e-shopů.

Rozhodovat se podle ceny nebo gramáže?

Gramáž papíru je samozřejmě důležitá. Ale ne vždy je nutné volit tu nejvyšší. Pokud tisknete něco hodně obsáhlého a tisknete toho hodně, klidně můžete volit nižší gramáž. Bude to rozhodně ekonomičtější. Stejně tak v tomto případě můžete klidně ušetřit i na různém šlechtění papíru.

Naopak, u katalogů či vizitek si na gramáži a kvalitě papíru dejte hodně záležet. Tady se šetřit nevyplatí!

Volit tisk ofsetový nebo digitální?

U této otázky v žádném případě nelze dát jednoznačnou odpověď. Záleží totiž, co a v jakém množství chcete tisknout.

Digitální tisk

Digitální tisk volte tehdy, kdy máte v plánu rychle tisknout menší náklad, ale také u personifikovaného tisku, jako jsou třeba pohlednice s různými příjemci.

Ofsetový tisk

U tohoto typu tisku stojí docela dost peněz už jen samotné zahájení tisku. Volte ho tedy v případě, že máte v plánu vyšší náklad. Čím vyšší náklad je, tím více se ofsetový tisk vyplatí. Je tedy vhodný například pro reklamní letáky nebo katalogy.

Věrnostní programy

Levný tisk můžete získat také tím, že si u internetové tiskárny založíte účet a budete využívat členské výhody. Ne každá tiskárna ale něco takového nabízí. Nejdříve si tedy tuto skutečnost raději ověřte.

Proč vůbec tisknout?

Jistě vám během čtení alespoň jednou naskočila otázka, jestli se v dnešní době ještě vůbec vyplatí tisknout. Odpověď je jednoznačně Ano!

Bylo prokázáno, že čtením z fyzického papíru si lidé mnohem více pamatují, než z článků či prospektů, které přejedou očima na obrazovce počítače či displeji mobilu. Mozek při čtení z papíru funguje totiž trochu jinak.

Navíc čtenář zapojí více smyslů. Kromě čtení také papír drží v ruce a cítí jeho hmotnost a jeho povrch. Kromě toho také cítí jeho vůni a slyší, jak šustí. Ač se vám to může zdát zanedbatelné, není tomu tak. V paměti se tohle vše ukládá spojuje dohromady v jeden celek.

Také bylo prokázáno, že v B2B odvětví působí informace na papíře mnohem věrohodněji a mají větší váhu.

Takže rozhodně tiskněte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Internetová tiskárna – vysoce kvalitní a levný tisk