Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Interiérové osvětlení: Jaké možnosti nabízejí tuzemské obchody?

Kvalita osvětlení v domácnosti hraje významnou roli z hlediska komfortu bydlení, má však vliv rovněž na vaše zdraví. Špatně zvolená svítidla přispívají ke zhoršení zraku, bolesti očí a hlavy, případně k dalším zdravotním potížím. Jaké varianty osvětlení jsou v dnešní době populární?

Základní svítidla

Klasiku stále představují závěsné lustry. Jde o ideální centrální osvětlení do obývacího pokoje, kde trávíte asi nejvíce času během večera a potřebujete zde intenzivnější osvětlení. Kromě toho se dá použít také například stropní světlo. Hodí se zejména do bytů, které mají menší stropy, tudíž je použití závěsných lustrů nepraktické. U stropních světel, jimž dnes mnohdy dominují takzvané bodovky, je důležité vhodné rozmístění, které zajistí dokonalé osvícení všech částí pokoje, a to včetně rohů.

V neposlední řadě se do moderní domácnosti hodí také nástěnné svítidlo. Má spíše doplňkovou funkci, podobně jako stolní lampičky se využije tehdy, chcete-li si doma navodit intimnější atmosféru, respektive potřebujete tlumenější světlo při sledování televizoru, čtení apod.

Moderní LED světla

V posledních letech získávají na stále větší popularitě LED osvětlení. Jde o úsporné varianty klasických svítidel, neboť mají nižší spotřebu elektřiny při dosažení stejné intenzity světla. Pokud nahradíte obyčejné žárovky novými LED světly, získáte světlo, které je přirozenější lidskému zraku. Navíc jsou LEDky trvanlivější, jejich životnost je až několikanásobně delší nežli v případě klasických druhů žárovek.

Více druhů svítidel je vždy lepším řešením

Interiérové osvětlení je dobré v každé místnosti kombinovat, čímž ho lze snadno přizpůsobit aktuálním světelným podmínkám a vašim potřebám. Při zařizování domácnosti je určitě vhodné se spojit s odborníky a architekty, kteří vám s výběrem vhodného osvětlení do interiérů poradí. Samotný nákup svítidel už je hračkou, v současnosti je lze pořídit v mnoha kamenných a internetových obchodech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Interiérové osvětlení: Jaké možnosti nabízejí tuzemské obchody?