Menu
TOPZINE.cz
Krása

Intenzivní trénink doma? Je to možné!

Máte málo volného času, ale přesto chcete cvičit? Možná chcete začít pracovat na své postavě a shodit pár kilo navíc? Stačí se vybavit několika základními pomůckami a můžete provádět prakticky jakýkoli trénink, aniž byste opustili domov!

Jaký je váš cíl? Chcete zhubnout, posílit svaly nebo zlepšit kondici? Tréninkových cílů může být mnoho a každý z nich vyžaduje určitý časový závazek. Musíte se dostat do posilovny, převléknout se, po tréninku se osprchovat a pak už zase jdete domů. Mnoho lidí, kteří kombinují pracovní a rodinný život, na to nemá čas. Nyní však můžete efektivně cvičit i doma, stačí si pořídit základní cvičební pomůcky a příslušenství. Dobré vybavení najdete na Sportano, kde můžete pohodlně porovnat různé produkty.

Domácí posilovna – jaké vybavení zvolit?

Máte ve svém bytě nebo domě několik metrů volného prostoru? Vyberte si cvičební pomůcky, které již jistě znáte, a to švihadla a obruče. Jsou skvělým způsobem, jak si doma jednoduše zacvičit. Vybírejte vysoce kvalitní vybavení od renomovaných výrobců a z bezpečných materiálů. Vyberte si lehký hliník, pěnové PVC nebo TPU.

Pro domácí cvičení si vyberte závaží s pohodlnými tvarovanými rukojeťmi nebo švihadlo s nastavitelnou délkou, abyste mohli přizpůsobit svou výšku a tempo. Můžete také cvičit s obručí hula-hop, která vám pomůže posílit břišní svaly a je bezpečnější alternativou plastiky břicha. Hula-hop se doporučuje zejména lidem se sedavým způsobem života, protože cvičení umožňuje aktivovat a protáhnout pohyblivost kyčlí. Modely s oušky jsou naopak vhodné při problémech s celulitidou.

Kromě toho pro cvičení doma stojí za to zvolit odporové pásky, mini pásky různých délek a flexibility. Taková sada umožňuje provádět doma mnoho různých cvičení. Doporučujeme také Expandéry pro rozvoj síly paží, zad, ramen a hrudníku. V dobrém sportovním obchodě najdete velký výběr posilovacích gum, expandérů nebo cvičebních závaží.

Domácí cvičební nářadí vybírejte s rozmyslem a nezapomeňte na správnou oporu a ochranu podlahy. Podívejte se na vynikající podložky na cvičení, které mohou poskytnout dobrou izolaci a tlumit zvuky spojené s prováděním dynamických pohybů nebo skoků. Tyto podložky jsou obvykle vyrobeny z pevného neoprenu, který zaručuje tlumení a odolnost.

Zajímá vás více kardio než posilování? Pokud hledáte vybavení, které vám pomůže zhubnout, zlepšit kondici a kondici, pak vám skvěle poslouží příslušenství pro kardio trénink. Poohlédněte se po stacionárních kolech, běžeckých pásech a orbitrecích, taková zařízení budou dobře fungovat i v malých prostorách. Mnohé z nich mají bohaté vybavení, jako je držák na telefon, LCD displej nebo WiFi připojení. Doporučujeme zejména výrobky značek Kettler, Spokey, Schwinn, Matrix a Nautilius.

Vše pro sportovce

Kromě kardio vybavení a doplňků pro domácí cvičení nabízí dobrý sportovní obchod také funkční oblečení, obuv nebo termoprádlo a sportovní produkty pro mnoho různých sportů. Profesionální sportovní obchod poznáte podle toho, že nabízí vysoce kvalitní výrobky osvědčených značek a také odbornou pomoc a znalosti v daném sportu.

To je důležité zejména v případě, že se sportem teprve začínáte nebo nevíte, jak si domácí posilovnu zařídit. Internetový obchod je velmi pohodlný, protože můžete snadno porovnávat různé produkty a nemusíte se starat o přepravu těžkých nebo objemných předmětů. Vždy nezapomínejte cvičit hlavou a postupně přizpůsobujte intenzitu tréninku a cviků svým možnostem a kondici.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Intenzivní trénink doma? Je to možné!