Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Inspirace je všude kolem nás

Redakce

Redakce

6. 9. 2010

FOTO: Inspirace je všude kolem násKdyž nevím, co si obléct, vytáhnu jeansy, triko a cardigan. Nasadím hodinky a běžím na vlak. A stává se mi to docela často.  Je to ovšem špatně. Měl bych se inspirovat víc. A kdekoliv. To stejné platí pro vás. I když jsou magazíny, blogy a přehlídky velice spolehlivý zdroj, ta největší inspirace, kterou můžete získat, proudí z vašeho okolí. Nerozumíte mi? Pokusím se vám to objasnit.

FOTO: Inspirace je všude kolem nás

Inspirace je všude kolem nás, Zdroj: tumblr.com

Někdo má rád město, někdo dá raději přednost týdnu u prarodičů na vesničce. Já jsem ten první typ. Sám bydlím v malém městě a do Brna utíkám velice rád a často. A když už jsem tam, nedívám se ani tak po druhých lidech jako spíše po šedé obloze, co se houpe nad centrem. Na zakouřené silnice, po kterých spěchají barevní motoroví brouci.

Podklad kouřové plochy více zvýrazní barvu křídel těchto brouků a vypadá to jako na diskotéce. Všímám si i jídla a vůní. Projdu-li kolem fastfoodů, cítím vůni spěchu a laciného zboží bez kvalitních přísad. Zkouším-li si nový svetr, cítím tu práci a pohodlnost. U úzkých kalhot cítím spíš opak.

FOTO: Město v šedi

Zdroj: layoutsparsk.com

Nejde se obléct do vůní, žemlí nebo silnice, ale můžete takhle naporcovat vaše oblečení. Tak, aby každé vonělo jinak. Zkuste šedou kombinaci svetru a sukně – jako silnice, na kterou přiložíte onoho broučka ve formě legín, šátku, pásku, náhrdelníku nebo bot. Nedejte se zmást větou: „Teď ale nejsi sladěná“, protože takové růžové podpatky by na vás, jako šedé myšce, vysvitly jako ďas, a to už byste nudná rozhodně nebyla.

FOTO: Šedý outfit s barevným oživením upoutá hned pozornost

Zdroj: refinery29.com

Pokud tedy rádi utíkáte na venkov, tak vezměte psa na procházku a svobodně se procházejte. Ve městečku také mají určitě silnice a občas šedé počasí, ale narozdíl od velkoměst máte kam utéct. Utéct ke klidu. Ze všeho nejlepší je, když si lehnete někde na pole a zadíváte se. Nedívejte se na mraky, ale kolem sebe.

Dívejte se, jak velké už jsou dýně, za jakým zajícem se zrovna váš pes rozběhl, prohlížejte si hroudy hlíny. Vypadá to špinavě, ale je to rozhodně zajímavé. Ohledně vůní je to snad jasné. Z ulic jde cítit občas smog, ale občas také kuřecí vývar ze sousedovic domu. Uslyšíte šum listí, hlas meluzíny a také praskání umělé hmoty pod horkým sluncem.

FOTO: Inspiraci a klid najdete ve vesničce či v horách

Zdroj: wikipedia.org

V druhém případě platí to samé o inspiraci jako u města, jen v jiném provedení. Tady máte možnost se barevně obléci a zároveň i hezky. Khaki kalhoty s tmavými pruhy po stranách nohavic, zelený top s volánky, přes hlavu barevný šátek uvázaný na uzel (mašli) a polobotky s květinovým potiskem by mohly vypadat skvěle. Jen mě to tak napadlo. A to díky tomu pozorování.

Vyzkoušejte tento typ inspirace také a možná svůj outfit spatříte právě na nějaké té přehlídce.

FOTO: Květinové šaty z kolekce H&M jsou pravou inspirací z přírody

Zdroj: H&M.com

Myslíte si že je to hloupé? Raději se inspirujete pomocí časopisu? Napište mi proč, anebo co vás napadlo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Inspirace je všude kolem nás