Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Inscenace Práskni do bot: Hřebejk popáté režíruje v Divadle Na Jezerce

Anna Kottová

Anna Kottová

6. 3. 2013

FOTO: Práskni do botPráskni do bot v režii Jana Hřebejka chystá Divadlo Na Jezerce. Komedii irského dramatika Owena McCaffertyho převedli do českého prostředí.

Foto: Tereza Menclová, TOPZINE.cz

Volej, Mudrc, Šulin a Drátěnka jsou hlavními postavami inscenace Práskni do bot. Čtyři obkladači, kteří hledají štěstí každý po svém, si neberou servítky, co se mluvy týče. „Sprostší hru asi neznám, ale je nesmírně vtipná. Má svůj hlubší podtext,“ řekl v rozhovoru pro TOPZINE.cz režisér Jan Hřebejk.

Drsnou komedii napsal irský dramatik Owen McCafferty a Divadlo Na Jezerce plánuje premiéru na čtvrtek 7. března. V roli Šulina se představí i ředitel divadla Jan Hrušínský: „Práskni do bot se svým způsobem vymyká repertoáru Divadla Na Jezerce, a přesto cítím, že do něj patří. Je to zábavná i tragická hra. Má drsný jazyk, který je ovšem přirozenou mluvou současných řemeslníků.“

Dramatik McCafferty zesměšňuje ve hře irské kulturní prostředí, to by ale na české scéně nemělo takový efekt. Proto se tvůrčí tým rozhodl umístit do inscenace české reálie. „Když se postavy baví takovým dlaždičským způsobem o výtvarném umění, o Damienu Hirstovi, tak v našem případě mluví o miminech na Žižkovské věži,“ prozradil Hřebejk, který na Jezerce režíruje popáté (Manželské vraždění, Na dotek, Kumšt, Musíme si pomáhat).

Práskni do bot, Divadlo Na Jezerce, autor: Owen McCafferty, režie: Jan Hřebejk, hrají: Jan Hrušínský, Radek Holub, Martin Sitta a Václav Liška

Premiéra: čtvrtek 7. března

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Inscenace Práskni do bot: Hřebejk popáté režíruje v Divadle Na Jezerce