×
TOPZINE.cz

Draci noci: Inscenace, která vás unese do dávného světa exotické poezie

FOTO: Představení divadelního spolku Kašpar Draci noci v Divadle v CeletnéDivadlo v Celetné uvede 15. května na své scéně obnovenou premiéru představení Draci noci. Světem dávných básní o písku, datlích a víně vás provedou herci divadelního spolku Kašpar.

FOTO: Představení divadelního spolku Kašpar Draci noci v Divadle v Celetné
Jitka Nerudová a Jan Potměšil Zdroj: Divadlo v Celetné

Jedná se o další představení z řady speciálních májových titulů. Dříve se jako májový speciál uváděl úspěšný titul Májový Shakespeare, ve kterém jste se seznámili se zamilovanými páry Shakespearových her.

Draci noci měli první premiéru již na prvomájový podvečer roku 2006. Na romantické prohlídce světem básní starého Egypta, Číny, Japonska a poezie Aztéků vás doprovodí Jan Potměšil, Jitka Nerudová a Jakub Špalek (více o divadelním spolku Kašpar a Divadle v Celetné čtěte zde).

„Jsou to skvělé verše, připomínají naše lidové písně – jsou jednoduché, upřímné, čisté. Básně o lásce, přátelství a samotě. O tom co se děje v tichu noci,“ vysvětluje Jakub Špalek.

Režii zpracoval tým nazvaný Čezeta, složený ze dvou výtvarníků a režiséra (Karel Špindler, Vladimíra  Fomínová, Jakub Špalek).

FOTO: Představení divadelního spolku Kašpar Draci noci v Divadle v Celetné
Jakub Špalek

Scénograf Karel Špindler vysvětluje:  „Pokusili jsme se vytvořit intimní, zajímavý prostor s krásným prostředím. Výsledkem je originální obrovský stan, ve kterém sedí herci i diváci.“

Počet repríz je v tomto roce omezen na dvě představení ve dnech 20. května a 4. června.

Draci noci

Divadelní spolek Kašpar v Divadle v Celetné

Režie: Karel Špindler, Vladimíra  Fomínová, Jakub Špalek

Hrají: Jan Potměšil, Jitka Nerudová a Jakub Špalek

Obnovená premiéra: 15. května 2011Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..