Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Informatici z Masarykovy univerzity ve finále ISA Awards 2009

Martin Peška

Martin Peška

24. 9. 2009

Vývojáři z Fakulty informatiky na Masarykově univerzitě v Brně se dostali do finále soutěže o ceny ISA Awards v San Francisku. Ocenění je každoročně udělováno na výroční konferenci Intel Developer Forum. Úspěch sklidili v kategorii systémů pro zpracování dat.

„Uznání získali za ojedinělý Informační systém Masarykovy univerzity (IS MU), který nepřetržitě obsluhuje téměř 50 tisíc aktivních studentů, učitelů a dalších univerzitních pracovníků,“ sdělila pro Topzine.cz mluvčí univerzity.

Do soutěže byly přihlášeny produkty ze čtrnácti zemí světa z různých oblastí. Jednalo se například o řešení náročných vědecko-technických výpočtů pro výzkum či armádu, ale také o komplexní podniková, telekomunikační nebo průmyslová řešení.

„Je to pro naši univerzitu velký úspěch, neboť systém obstál v hodnocení nejen vůči ostatním univerzitním řešením, ale napříč různými odvětvími,“ shrnul úspěch Michal Brandejs, vedoucí týmu, který systém vyvíjí a provozuje již deset let.

Vítěze, kterým se stala společnost Mobitel, vybrala dvanáctičlenná porota odborníků převážně ze Spojených států na základě obtížnosti řešení, dosažených výsledků, originality a dalších kritérií.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Informatici z Masarykovy univerzity ve finále ISA Awards 2009