Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Inflace požírá naše úspory. Jak je co nejlépe zhodnotit? Například investicí do vzdělání

Informace o tom, že v posledních měsících inflace atakuje neuvěřitelných 13 procent, asi nikomu neunikla. Co to ale znamená pro nás a naše úspory? Zejména to, že se nevyplatí schovávat peníze doma v kredenci ani je ukládat do banky. Co tedy s nimi, aby neztratily svoji cenu?

Běžné spořicí účty vám z úspor jen ukrajují

Komu doposud vyhovovalo ukládání úspor na bankovní účet, by měl svoje uvažování přehodnotit. Úroková sazba, kterou banky nabízejí, nepokryje inflaci ani ze třetiny, a rozhodně vklad nezhodnotí. Vybrat je a uložit doma ale nepomůže, tak ztrácí na hodnotě ještě rychleji. Jaké možnosti tedy máte?

Řešením jsou investice všeho druhu

Máte-li na účtu vyšší částky, vyplatí se jejich uložení do investičních fondů, komodit, jako je například zlato, nebo do realit, jejichž ceny jsou sice na historické výši, přesto se nedá očekávat významný propad jejich cen. Můžete si také nechat vypracovat investiční portfolio, díky kterému svoje úspory rozložíte do několika různých investic. Tím eliminujete riziko a zajistíte si tak jejich dlouhodobé zúročení.

Investujte do sebe

Pokud máte k dispozici peníze, které leží v bance jako rezerva, na dlouhodobé investice jich není dost, ale přesto chcete mít finanční polštář pro nenadálé účely, moc možností vám nezbývá. Jednou z nich je část uložit na účet s co nejvyšší možnou úrokovou sazbou, abyste na ně mohli sáhnout kdykoliv bude třeba, a druhou část investovat. Necítíte se na vstup na burzu? Investovat můžete i do sebe. Možná už dlouho toužíte po nějakém kurzu, školení nebo jiné formě vzdělání, která zvýší vaše šance na pracovním trhu. Pak je nejvyšší čas se přihlásit. Očekávat, že kvalitní služby budou snižovat ceny, není moc rozumné, a vaše peníze mohou za jeden rok přijít o značnou část svojí hodnoty. Využijte toho a investujte svoje peníze do vzdělání, to totiž cenu nikdy neztratí.

Jednou z možností, jak proměnit svoje peníze v úspěšnější život, je studium MBA. Na European School of Business & Management si můžete vybrat z 22 programů zaměřených zejména na management a podnikání. Všechny se dají pohodlně studovat i při práci z pohodlí domova, s kolegy a lektory se sejdete pouze čtyřikrát, abyste mohli navázat užitečné kontakty pro další rozvoj vaší kariéry. Studium trvá jeden rok a začít můžete kdykoliv, třeba hned.

Investice do sebe sama je jedním z nevýnosnějších způsobů uložení peněz. Více teoretických i praktických znalostí znamená lepší pozici při získávání nové práce, která s sebou většinou nese i zvýšení příjmů a tím i životní úrovně. Neváhejte a přihlašte se právě teď.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Inflace požírá naše úspory. Jak je co nejlépe zhodnotit? Například investicí do vzdělání