Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Indy & LA4 rozjedou hip-hop párty v nečekaném stylu

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

4. 11. 2010

Frýdecko-místecký klub Stoun v sobotu 6. listopadu rozhoupají beatové rytmy našich hip-hopových kvalit Indy a LA4. Tato jména už sama o sobě slibují nálož té nejlepší muziky a našlapanou live show, nehledě na zbývající části programu.

Indy & LA4 se představí ve Stounu, Zdroj: Oficiální foto

Originálně trojčlenná sestava ve složení Indy & Wich + La4 na české scéně působí od 90. let. V roce 2001 naši hudební scénu ohromila jejich první deska My3, která do našich klidných vod přinesla novou energii. Prodejní čísla desky byla překvapivě vysoká a kluci si za ni vysloužili nominaci v kategorii Nováček roku na cenu Akademie Anděl 2003, titul Nejlepší album roku 2002 v Czech Dance Music Awards a v neposlední řadě se stala Překvapením roku výročních cen Žebřík.

Po úspěšné prvotině kluci vydali v dubnu 2005 legendární Velrybí Hovězí, tedy track, jenž na českém hudebním písečku způsobil pořádnou bouři. Během několika týdnů se stal jedním z nejstahovanějších singlů v historii.

Rok poté vychází dílo Indy & Wich s názvem Hádej Kdo, na jaře roku 2007 vydává Wich vlastní DJ projekt – The Chronicles Of Nomad. Tím uvedl první české hiphopové album, které je celé v angličtině.

Indy & LA4 se představí ve Stounu, Zdroj: pořadatel koncertu

Závěr roku 2008 přinesl dlouho vyhlížené sólové album DJe Wiche Golden Touch. Celá placka je opět anglofonní, hostuje na ní mnoho amerických umělců, jako je třeba Talib Kweli, Royce 5’9“, Little Brother, Rasco, Kurupt, Raekwon z Wu Tang Clan nebo jeden z nejprodávanějších současných umělců Lil Wayne.

Hip-hop, DJs i filmy

Frýdecko-místecký Stoun zmíněná dvojice navštíví s projektem Indy + LA4 vs. KMBL Tour. „Stoun přináší jedinečnou možnost slyšet desku KMBL, ale i prověřené hity jako Hádej Kdo nebo třeba Z Tvojí 1/4,“ zve na vystoupení s úsměvem dramaturg Stounu Kamil Rudolf. „Skateshop.cz  představí premiérově SNB film F**k It. Dále se návštěvníci mohou těšit na spoustu cen od partnerů Skateshop.cz, Monster Energy a jejich Monster Komando, Havana Club a dalších,“ pokračuje Kamil Rudolf.

Kromě hlavních hvězd večera se představí dvojka Adyos a S.Barracuda z Ostravy, která uvede debutový mixtape S. Barracudy s názvem Pouliční ekonomická. Dále se ukážou i DJ’s Bussy, Burcho, Schupsta a Lucky. Hiphopová show začíná ve 20 hodin. Vstupné na místě pořídíte za 150 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Indy & LA4 rozjedou hip-hop párty v nečekaném stylu