Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Indie western Meek’s Cutoff s Michelle Williams má první upoutávku

Redakce

Redakce

1. 3. 2011

Bez vody, hladoví a uprostřed ničeho. V této nezáviděníhodné situaci se ocitají tři rodiny, které v půli devatenáctého století putují na východ Ameriky za lepším životem.

Bruce Greenwood jako drsný lovec kožešin Stephen Meek, Zdroj: distributor filmu

Jak naznačuje dvouminutový trailer i zahraniční recenze, v Meek’s Cutoff (neboli Meekově zkratce) se rozhodně nikam spěchat nebude. Westernové prvky se zde sice objevují, ale spíše než milovníky dynamických koltových přestřelek potěší film příznivce tichých a pomalých dramat s umělečtějším audiovizuálem.

Příběh snímku se zaměřuje na malou kolonizační výpravu na Oregonské stezce roku 1845. Ta totiž – zbloudilá a s nedostatkem zásob – postupně ztrácí důvěru v najatého průvodce (Bruce Greenwood) i své vlastní schopnosti. Aby toho nebylo málo, kolem skupinky kolonizátorů se začíná potulovat i indiánský stopař. Představuje hrozbu, nebo naději na nalezení cesty z pustiny?

Nezávislý western s reálným základem se po různých festivalech chystá do amerických kin 15. dubna. Kromě zajímavé minimalistické zápletky je největším lákadlem asi herecké obsazení, kterému vévodí na dva Oscary nominovaná Michelle Williams a Paul Dano (Až na Krev, Malá Miss Sunshine). V české distribuci snímek plánován není.

Meek’s Cutoff

USA; 2010
Western / Drama

Režie: Kelly Reichardt
Hrají: Bruce Greenwood, Michelle Williams, Paul Dano, Shirley Henderson, Neal Huff

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Indie western Meek’s Cutoff s Michelle Williams má první upoutávku