×
TOPZINE.cz

Indie-folkové duo Kieslowski zahraje v Praze. Představí úplně nové písně

FOTO: David Pomahač z dua Kieslowski

Hudební projekt Marie Kieslowski (klávesy, zpěv) a Davida K. Pomahače (baskytara, zpěv) zavítá ve čtvrtek 26. dubna do pražského KC Vltavská. Koncert po návratu dua ze Slovenska má být oslavou dokončení druhého alba.

video

„Tenhle koncert bude taková oslava dokončení nahrávání druhého alba, které tou dobou bude už v Německu na mix a mastering. Budeme mít hosta jako support a DJ, který večer začne a dokončí. Taky sestava bude rozšířená, ale hlavně si tam poprvé vyzkoušíme nové písně naživo,“ uvedl David K. Pomahač.

Informace o koncertu:
Vystoupí: Kieslowski
Datum: čtvrtek 26. dubna, začátek koncertu 20:00
Místo: KC Vltavská (Bubenská 1447/1, Praha 7 – Holešovice)
Vstupenky: předprodej na pokladně KC Vltavská, cena 120 korun

Ačkoliv je tvorba Kieslowski škatulkována jako moderní akustický pop, dvojice vidí svou hudbu spíše očima fanoušků jako indie-folk. „Definici nemáme, ale nejblíže, i podle reakcí posluchačů, je to zřejmě ve škatulce indie-folk. Jde nám jen o jediný. Psát písničky, který nesou silnou emoci, prožitek,“ řeklo pro TOPZINE.cz duo Kieslowski.

Současně se ale dvojice nechce ničím omezovat. Nechce dělat vyzkoušené věci a hledá jiné způsoby vyjádření a přístupu. „Folk jako takový je v česku vnímaný trochu jinak, než to cítíme my, je to škatule, která je příliš těsná,“ tvrdí duo.

Vznik z ničeho

Dvojčlenná skupina loni vydala své debutové album s názvem Tiché lásky, které prý vzniklo jen z potřeby zachytit to, jak projekt Kieslowski vznikal, jak oba svorně tvrdí, z ničeho: v obýváku, jen starý piano, kytara a dva hlasy. Pro kapelu album představuje především důkaz, že to myslí vážně a chce v tom pokračovat.

FOTO: Duo Kieslowski

V lednu vydali Kieslowski nové EP Tanečnice, které obsahuje 2 nové singly a remixy předchozí desky. Spolupracoval s nimi i Armin Effenberger z kapely Cartonnage či Ondřej Ježek. V březnu vycestovali hrát na východ pro slovenské publikum, nyní se vracejí s novou tvorbou i do Česka.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..