Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Indie-folkové duo Kieslowski zahraje v Praze. Představí úplně nové písně

Martin Peška

Martin Peška

4. 4. 2012

Hudební projekt Marie Kieslowski (klávesy, zpěv) a Davida K. Pomahače (baskytara, zpěv) zavítá ve čtvrtek 26. dubna do pražského KC Vltavská. Koncert po návratu dua ze Slovenska má být oslavou dokončení druhého alba.

video
play-sharp-fill

„Tenhle koncert bude taková oslava dokončení nahrávání druhého alba, které tou dobou bude už v Německu na mix a mastering. Budeme mít hosta jako support a DJ, který večer začne a dokončí. Taky sestava bude rozšířená, ale hlavně si tam poprvé vyzkoušíme nové písně naživo,“ uvedl David K. Pomahač.

Informace o koncertu:
Vystoupí: Kieslowski
Datum: čtvrtek 26. dubna, začátek koncertu 20:00
Místo: KC Vltavská (Bubenská 1447/1, Praha 7 – Holešovice)
Vstupenky: předprodej na pokladně KC Vltavská, cena 120 korun

Ačkoliv je tvorba Kieslowski škatulkována jako moderní akustický pop, dvojice vidí svou hudbu spíše očima fanoušků jako indie-folk. „Definici nemáme, ale nejblíže, i podle reakcí posluchačů, je to zřejmě ve škatulce indie-folk. Jde nám jen o jediný. Psát písničky, který nesou silnou emoci, prožitek,“ řeklo pro TOPZINE.cz duo Kieslowski.

Současně se ale dvojice nechce ničím omezovat. Nechce dělat vyzkoušené věci a hledá jiné způsoby vyjádření a přístupu. „Folk jako takový je v česku vnímaný trochu jinak, než to cítíme my, je to škatule, která je příliš těsná,“ tvrdí duo.

Vznik z ničeho

Dvojčlenná skupina loni vydala své debutové album s názvem Tiché lásky, které prý vzniklo jen z potřeby zachytit to, jak projekt Kieslowski vznikal, jak oba svorně tvrdí, z ničeho: v obýváku, jen starý piano, kytara a dva hlasy. Pro kapelu album představuje především důkaz, že to myslí vážně a chce v tom pokračovat.

FOTO: Duo Kieslowski

V lednu vydali Kieslowski nové EP Tanečnice, které obsahuje 2 nové singly a remixy předchozí desky. Spolupracoval s nimi i Armin Effenberger z kapely Cartonnage či Ondřej Ježek. V březnu vycestovali hrát na východ pro slovenské publikum, nyní se vracejí s novou tvorbou i do Česka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Indie-folkové duo Kieslowski zahraje v Praze. Představí úplně nové písně