Menu
TOPZINE.cz
Hudba

In Flames přivezou do Čech své čerstvě narozené dítko A Sense of Purpose

Redakce

Redakce

1. 4. 2009

Švédská metalová jednička In Flames zahájila v březnu krátké evropské turné, v rámci kterého se představí také svým fanouškům v Čechách a na Slovensku. In Flames přijedou propagovat novou desku A Sense of Purpose. Ostří hoši zahrají nejdříve 2. dubna v košickém Jumbu, poté 3. dubna zavítají do zlínského Rock caféčka a 4. dubna se předvedou v Praze v Retro Music Hall.

In Flames

In Flames

„Od památného vystoupení na pražské Folimance, kde In Flames triumfovali společně se Sepolturou, uplynuly téměř tři roky. Tentokrát se populární švédská pětice vrací zpět, aby potvrdila pověst nejlepší koncertní kapely na metalové scéně, a přiváží sebou zbrusu čerstvé album „A Sense of Purpose“, s nímž zvítězili ve švédských hudebních cenách Grammy v kategorii „nejlepší hardrockové album“. Jako support se českému publiku představí zatím nepotvrzená formace,“ řekl pro Topzine.cz  Tomáš Karlík ze společnosti Obscure promotion.

Koncerty se tentokrát nekonají ve velkých halách, jak jsme na to u In Flames byli dříve zvyklí, ale v „intimnějších“ klubových prostorách. Fanoušci mají tedy jedinečnou možnost přiblížit se svým modlám takříkajíc nadosah a zažít neopakovatelnou koncertní atmosféru.

„Nepříjemnou zprávou pro fanoušky In Flames je, že turné se nezúčastní kytarista a zakládající člen kapely Jesper Strömblad, který momentálně absolvuje protialkoholickou léčebnou kůru. Nahradí ho Niklas Engelin. Jinak se In Flames představí v tradičním složení v čele s frontmanem Andersem Fridénem,“ doplnil Karlík.

In Flames se počítají k zakladatelům respektované „gothenburgské“ melodic deathmetalové scény. Komerční úspěch a popularitu si získali alby jako Reroute to Remain, Soundtrack To Your Escape nebo Come Clarity. Prioritou kapely jsou, a vždy byla, živá vystoupení sršící energií. Skvělými koncerty jsou pověstní a prosadili se díky nim jako jedna z mála evropských kapel i v USA či Japonsku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

In Flames přivezou do Čech své čerstvě narozené dítko A Sense of Purpose