Sport

In–line hokejisté jsou na MS již v semifinále

Martin Slabý

15. 7. 2010

ČR - MexikoDomácí prostředí českým in-line hokejistům svědčí. Poté co jako nůž máslem projeli základní skupinou mistrovství světa, poradili si dnes v Berouně i s Mexikem a postoupili do boje o medaile.

ČR - Mexiko

ČR - Mexiko Zdroj: beroun2010.com

Čeští in-line hokejoví reprezentanti tak mají stále šanci napodobit své kolegyně, které v Berouně odehrály světový šampionát v minulém týdnu a zvládly jej na výbornou, když se probojovaly až do finále. Tam po výborném výkonu zdolaly Kanadu 3:1 a staly se mistryněmi světa.

Muži rozehráli své boje v pondělí a Češi vstoupili do turnaje úspěšně, když v utkání hraném klasicky na 2×20 minut přehráli Itálii 6:2. Ještě lépe si vedli o den později, kdy reprezentantům Španělska nedovolili ani jeden čestný gólový úspěch a deklasovali je 6:0. Ve třetím zápase základní skupiny čekal naše borce zatím nejtěžší soupeř – Kanaďané. Ovšem i s těmi si Češi poradili a zvítězili 4:1.

ČR - Mexiko

Do čtvrtfinále tak postoupili z prvního místa a v prvním utkání vyřazovacích bojů na ně čekal vítěz jediné šestičlenné skupiny. Tím se stali Mexičané, kteří z pěti zápasů třikrát vyhráli, jednou remizovali a pouze ze zápasu s Austrálií odešli poraženi. Češi ovšem neponechali nic náhodě a už od prvních minut dali jasně najevo, kdo je na hřišti pánem. Poločasové skóre 7:1 ve druhém dějství ještě o šest branek navýšili a po nejjasnějším výsledku dosavadního průběhu šampionátu 13:1 postoupili do semifinále.

V něm se utkají s výběrem USA, který ve čtvrtfinále otočil nepříznivý vývoj zápasu a porazil Itálii nejtěsnějším rozdílem 2:1. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Švýcarsko, které v napínavém souboji přetlačilo Kanadu 6:5 až v prodloužení, a Francie po vítězství 4:1 nad Německem. Semifinále jsou na programu v pátek odpoledne, finálový zápas vypukne o den později před devátou hodinou večerní.