Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Improvizační divadlo frčí. Komediomat konkuruje primácké Partičce

Redakce

Redakce

13. 2. 2012

FOTO: KomediomatS improvizačními divadly se v poslední době roztrhl pytel. Zatímco v televizi exceluje Partička, republiku objíždí se svým vystoupením pětice herců s představením Komediomat. Můžete posoudit, kdo zvládá improvizaci líp.

FOTO: Komediomat

Komediomat je tak trochu jiná Partička.. Zdroj: komediomat.cz

Komediomat je divadelní show, kde herci ve složení Roman Blumaier, Marcela Máchová, Jiří Kniha, Saša Stankov a Michal Dalecký předvádí svou pohotovost a invenci v improvizovaných scénkách.

Nepřehlédněte: Hodně zábavy za málo peněz? To jsou improvizace

Zadání ani scénář herci dopředu neznají a interpretační úkol dostanou až těsně před samotným výstupem. Často se také stávají součástí představení diváci z řad publika.

Repertoár Komediomatu čítá množství scének a gagů na různá témata. Nechybí hraní videoklipu, čtení zpráv siamskými dvojčaty, reklamace všeho možného, předvádění zvukových efektů nebo herecká etuda s názvem mistrovství světa. Soutěžilo se například na mistrovství v modlení nebo utrácení.

Humor Komediomatu stojí na stejných základech jako populární televizní show Partička s oblíbenou čtveřicí Suchánek, Genzer, Sokol, Chmela. Nejen princip a scénky jsou podobné, obě show také nepostrádají osobu moderátora a zadavatele témat. V případě Komediomatu převzal tuto roli režisér Ladislav Cmíral.

Podívejte se, co vzkazuje divákům Richard Genzer

Komediomat se srovnání s Partičkou nevyhne. Vznikl sice dřív, mnohými nápady se však od slavnější party evidentně inspiroval. Faktem zůstává, že svět zná fenomén improvizačního divadla už dlouho, obě show tak pouze převzaly dávno známý formát. Otázka, kdo koho napodobuje, je tedy zcela zbytečná.

Zásadní rozdíl naopak spočívá v tom, že se v případě Komediomatu jedná o čistě divadelní projekt. Na rozdíl od televizní Partičky tak pro diváky odpadá role komparzu sledovaného kamerami.

Komediomat neváhá jezdit za pobavením publika přes celou republiku. Improvizační jízda na trase talent, smích a zábava končí nejčastěji v Brně, Praze a ve Zlíně. Nejbližší představení můžete vidět ve středu 15. února na brněnském Stadionu.

KOMEDIOMAT

Stadion, Brno

Kdy: středa 15. února od 19:30

Cena vstupenek: předprodej 150 korun, na místě 200 korun

 

Městské divadlo Zlín – Studio Z

Kdy: čtvrtek 16. února od 19:00

Cena vstupenek: 120 korun

 

Dobeška, Praha

Kdy: pátek 17. února od 19:30

Cena vstupenek: předprodej 130 korun, na místě 150 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Improvizační divadlo frčí. Komediomat konkuruje primácké Partičce