Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Imitátor Elvise Presleyho poslal dopis Baracku Obamovi. Byl v něm jed

Redakce

Redakce

20. 4. 2013

Tajná služba Bílého domu zachytila dopis, obsahující jedovatou látku Ricin. List, adresovaný prezidentovi Baracku Obamovi, poslal imitátor Elvise Presleyho, pětačtyřicetiletý Paul Kevin Curtis.

FOTO: Barack Obama

Kromě Obamy byli v ohrožení další dva muži. Zdroj: oficiální facebook Baracka Obamy

„Vidět zlo a neodhalit ho, znamená stát se tichým partnerem jeho pokračování,“ stojí v psaní, v němž Curtis naznačuje, že odhalil konspiraci kolem obchodování s lidskými orgány.

Prezident USA přitom nebyl jediný, kdo dopis dostal – další obálka s jedem se objevila ještě ve schránce senátora Rogera Wickera a jednoho ze zaměstnanců soudu v Mississippi.

Pisateli hrozí až patnáctiletý trest

Podezřelý Curtis je aktivním přispěvatelem na internetovém blogu o zpěvákovi Elvisu Preslyem, kde si stěžuje na úroveň soutěží v imitaci právě této hudební legendy. Již dříve posílal dopisy různým úřadům, kterým rovněž vyhrožoval vydáním knihy o spiknutí.

Ricin, který byl v dopisech nalezen, je mimořádně nebezpečný jed, po jehož vdechnutí nastává po třech až pěti dnech smrt. Vzhledem k ohrožení života americké hlavy státu hrozí Curtisovi až patnáct let vězení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Imitátor Elvise Presleyho poslal dopis Baracku Obamovi. Byl v něm jed