Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Image jako základ úspěchu. 8 interpretů, které rozhodně nepřehlédnete

Hana Voltrová

Hana Voltrová

14. 3. 2013

Období karnevalů a maškarních bálů je již téměř za námi, my vám však přinášíme výběr hudebních interpretů, k jejichž image nejrůznější masky, neobvyklé kombinace oblečení a výrazný make-up neodmyslitelně patří.

FOTO: Marilyn Manson

Do povědomí široké veřejnosti ze Manson zapsal zejména díky nepřehlédnutelné image, Zdroj: Universal Music

Black Veil Brides

Jedněmi milovaná a druhými nenáviděná parta rockerů z amerického Hollywoodu byla založena v roce 2006, ale z původních členů zůstal pouze zpěvák Andy Biersack. V současné sestavě kapela funguje od roku 2010. Black Veil Brides vydali zatím tři alba.

K poslednímu z nich, nazvanému Wretched and Divine: The Story of the Wild Ones, natočili i vlastní film Legion of the Black, který zmíněné album doplňuje.

David Bowie

Výrazným make-upem se ve svých začátcích proslavil také David Bowie. Pozoruhodná kariéra britského zpěváka odstartovala na počátku 70. let a vrcholu dosáhla v letech osmdesátých. Bowie se stal jedním z nejvlivnějších hudebníků na světě, a to navzdory tomu (avšak možná díky tomu), že jeho hudební styl nelze úplně jednoznačně určit.

Bowie získal mnoho ocenění a v roce 1996 byl uveden do Rock and Rollové síně slávy. V posledních letech Bowie téměř nevystupoval, ale v uplynulých dnech vydal nové album, které okamžitě obsadilo první místo v žebříčcích prodeje ve 40 zemích světa.

Kiss

Legendární rocková kapela byla založena v roce 1972 v New Yorku. Po složitých začátcích se Kissáci dočkali celosvětové popularity a lámali rekordy v prodeji svých desek. Zlom nastal v roce 1983, kdy členové skupiny odložili své charakteristické masky a kostýmy.

Následně se vyhrotily spory uvnitř kapely, které se uklidnily až počátkem 90. let. Od roku 1996 kapela pokračuje v původní sestavě a to, jak jim to šlape, budou moci čeští fanoušci zhodnotit na červnovém koncertě v Praze.

Lady Gaga

Tato hvězda se na popovém nebi rozsvítila v roce 2008 s vydáním jejího debutového alba, kterého se prodalo 15 milionů kopií.

Všestranně talentovaná Američanka vešla do povědomí lidí na celém světě nejen výstředními a pro mnohé nepochopitelnými módními kreacemi či originálními koncertními show, ale i mnoha nominacemi a získanými oceněními. Menší pozornost se však už věnuje tomu, že se Lady Gaga velmi intenzivně angažuje v charitativních projektech, a to nejen prostřednictvím její vlastní nadace.

Lordi

Počátky finské skupiy lze datovat již od roku 1992. První album ale Lordi vydali až o deset let později. Přelomovým rokem pro kapelu byl rok 2006, kdy s písní Hard Rock Hallelujah zvítězila v soutěži Eurovision Song Contest.

A jelikož se této soutěže účastní jen málo interpretů hrajících tvrdou hudbu, je jejich vítězství je o to cennější. Poslední album, šesté v pořadí, Lordi vydali začátkem března.

Marilyn Manson

Manson, vlastním jménem Brian Hugh Warner, je americký zpěvák, zakladatel a frontman skupiny se stejnojmenným názvem, tedy Marilyn Manson. Neobvyklý název vnikl kombinací jmen herečky Marilyn Monroe a masového vraha Charlese Mansona.

Kapela vznikla v roce 1989 a největších úspěchů se Marilyn Manson dočkali přibližně o deset let později. Do dnešních dnů mají na kontě osm desek, z nichž poslední vyšla loni.

Nicky Minaj

Ikona současného hip-hopu Nicky Minaj se sice narodila na karibském souostroví Trinidad a Tobago, ale od dětství žije v New Yorku. Její život se změnil v okamžiku, kdy byla představena slavnému rapperovi Lil Waynovi, který jí výrazně pomohl v hudebních začátcích.

Nicky vydala své debutové album v roce 2010 a okamžitě si získala srdce (či spíše uši) milionů fanoušků po celém světě. Za zmínku stojí i fakt, že právě Nicky Minaj se stala první sólistkou na světě, která měla v jeden okamžik dohromady sedm singlů v prestižním žebříčku Billboard Hot 100.

Slipknot

Americká metalová kapela vznikla v roce 1995. Až do roku 2010 ji tvořilo devět členů, ovšem od tragické smrti baskytaristy Paula Graye je jich dnes jen osm.

Přestože Slipknot vyvolává u konzervativnějších jedinců rozporuplné reakce, tak se její členové mohou pochlubit mnoha úspěchy v podobě nominací a získaných ocenění v nejrůznějších hudebních anketách. Kapela dosud vydala čtyři alba a v současné době začíná pracovat na novém.

Dan Nekonečný

Pomyslnou třešničkou na dortu je interpret z českých luhů a hájů, Dan Nekonečný. Milovník cestování, žluté barvy, kočkovitých šelem a exotických krásek svá vystoupení obohacuje kromě jiného ohnivými efekty a mnoha dalšími neobvyklými prvky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Image jako základ úspěchu. 8 interpretů, které rozhodně nepřehlédnete