Menu
TOPZINE.cz
Technologie

iMac, Mac mini nebo Mac Pro? Který Mac je pro vás ten pravý?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

22. 12. 2021

Apple počítače se pyšní prvotřídním zpracováním, spolehlivostí a obdivuhodným výkonem. Perfektně odladěný a bezpečný operační systém macOS uspokojí jak běžné uživatele, tak profesionální kodéry a programátory. Jaké počítače značky Apple jsou na trhu dostupné a jak vybrat ten nejvhodnější?

iMac – řešení „vše v jednom“

Apple iMac je ve srovnání s ostatními Macy jedinečný z hlediska tzv. All in One provedení. Všechny jeho komponenty jsou součástí monitoru, což ocení každý, komu jde především o to ušetřit místo. Mezi přednosti počítače iMac se dále řadí vysoce kvalitní Retina displej s rozlišením 5K, který nabízí skutečně senzační podívanou.

Počítač iMac je ideální pro každodenní použití i kancelářskou práci. Samozřejmostí je vysoký výkon, skvěle propracovaný operační systém macOS a stylový design. Leckdo ocení také zabudované webkamery FaceTime HD, které se hodí mimo jiné i pro pracovní konference.

Nejnovějším modelem je iMac M1, který je kromě ohromného výkonu a jedinečného designu revoluční také z hlediska energetické úspornosti.

Mac mini – stylový a praktický

Apple Mac mini je praktický stolní počítač o rozměrech 20 × 20 cm a váze přibližně 1 kg. Zároveň však nabízí dostatečný výkon, proto jej lze bez problému využít jak na práci, tak pro zábavu. Stejně jako ostatní produkty společnosti Apple je i Mac mini stylový, elegantní a vysoce spolehlivý. Oblibě se však těší především díky kompaktním rozměrům, které mu dodávají na praktičnosti.

Dostupné jsou dvě varianty – Mac mini M1 a Mac mini s Intel. Tyto dva modely se liší typem procesoru. Součástí počítače Mac mini M1 je nový procesor Apple Silicon M1, druhý jmenovaný je poháněn procesorem Intel Core i3, i5 nebo i7.

K zařízení Mac mini lze stejně jako k ostatním produktům Apple dokoupit různé druhy příslušenství včetně externích obrazovek, redukcí, klávesnic apod. Počet a rozlišení externích obrazovek se však liší v závislosti na zvoleném procesoru.

Mac Pro – výkonný počítač pro ty nejnáročnější

Pro ty nejnáročnější uživatele je k dispozici Mac Pro, který díky svému výkonu bez problému zvládne zpracování 4K multimédií a další velmi náročné úkony. Mac Pro je určený především pro profesionální tvůrce, například grafiky, editory, konstruktéry apod. Pyšní se takřka neomezenými možnostmi konfigurace a nabízí špičkový hardware, ať už jde o procesor, operační paměť, konektivitu, vnitřní úložiště nebo grafický výkon.

Poslední generace Mac Pro byla uvedena v roce 2019. Je vybavena dvěma MPX moduly, z nichž každý umožňuje zapojení dvou grafických karet. Práci s multimédii ve vysokém rozlišení usnadňuje akcelerační karta Apple Afterburner, maximální bezpečnost je zajištěna díky čipům Apple T2 Security s funkcí Secure Enclave. Uživatelé Mac Pro se tedy nemusí obávat případného napadení škodlivým softwarem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

iMac, Mac mini nebo Mac Pro? Který Mac je pro vás ten pravý?