Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ikariam: Je opravdu jedinečný?

Martin Peška

Martin Peška

6. 6. 2009

ikariamJednou z nejhranějších on-line her na českém internetu se stal krátce po spuštění Ikariam. Imaginární svět dokázal zaujmout zejména propracovanou grafikou, která je na znatelně vyšší úrovni, než většina českých webových her, ale i německý Travian.

Hráči se pohybují v prostředí antického Řecka, kde jim zprvu patří pouze malý kus země na zeleném pobřeží. Zda dokáží na tomto místě vystavět uznávané centrum ostrovního impéria záleží na jejich schopnostech.

Autoři hry chtěli svou hru evidentně odlišit od ostatních. Místo klasických surovin – železo, dřevo, jídlo, kámen, hlína – si do starověkého Řecka zasadili vlastní prvky, kterými jsou mramor používaný hlavně na stavbu, krystalické sklo pro vědu a upgrady, síru pro vojenské jednotky, a nakonec víno, jehož podávání v taverně zvyšuje spokojenost obyvatel.

Po rozběhnutí ekonomiky se může každý pustit střemhlav do boje. Ikariam nabízí samozřejmě možnost rekrutace vojáků a po postavení přístavu je možné i obchodovat. Specialitou hry je zkoumání a objevování vynálezů.

Hráčům jsou nápomocni čtyři rádci, jejichž smějící se obličeje celou hru trochu shazují. Ve mně tito čtyři pánové vyvolávají vzpomínky na animované pohádky…

Jedná se o hru, která je bezesporu originální, už jen v době, do které je zasazena. Sám bych ale od tvůrců čekal spíše řešení zvýhodnění/znevýhodnění různě často se přihlašujících hráčů, a tím rozdílnou frekvenci v útočení. Naopak mě nadchnul fakt, že každý v zájmu zachování své existence musí spolupracovat se spoluhráči, kteří společně sdílejí ostrov.

Pokud máte chuť sdílet antický svět se čtyřmi chytrými „Igráčky“, vyzkoušejte www.ikariam.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ikariam: Je opravdu jedinečný?