Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Idol dnešních jazzmanů Erik Truffaz zazáří v Praze

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

15. 2. 2010

erik-truffaz.jpgŠvýcar Erik Truffaz si se svou trumpetou pohraje 5. března v Paláci Akropolis. Ke svému Paris projectu přizval kouzelníka s vlastním hlasem Sly Johnsona a špičkového bubeníka Philippe Garciu. O hudební skvosty tedy rozhodně nebude nouze!

Zdroj: Archiv Respect Music

Zdroj: Archiv Respect Music

Jeden z nejuznávanějších trumpetistů současného evropského jazzu Erik Truffaz má na kontě již více než deset alb, díky kterým ho zná téměř celý svět. „Inteligentní, nekompromisní hudba současnosti, kterou hrají virtuózní hráči s bohatou fantazií a odvahou,“ napsal o jeho muzikálních kouscích časopis JazzTimes. Kritiky je Truffaz směle přirovnáván k jedinečnému Milesi Davisovi či Brianu Enovi. Podle Rolling Stone vytváří s použitím minima tónů extatickou zvukovou atmosféru. Přestože je Erik označován za špičku evropského jazzu, najdete v jeho skladbách dlouhou řadu dalších stylů od rock’n’rollu až po hip hop.

Francouzský vokalista Sly Johnson je známý spíše pro své působení na poli rapu a hip-hopu. Jako The Mic Buddah vystupuje tento dokonalý beatboxer třeba v kapele Simple Spirit či legendě rapu Saian Supa Crew. Když se společně s ním k Erikovi přidá ještě bubenická hvězda Philippe Garcia, který se rovněž zabývá širokou škálou různých hudebních žánrů, nemůže být Paris project ničím jiným než dokonale propracovaným koncertem plným překvapujících a originálních momentů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Idol dnešních jazzmanů Erik Truffaz zazáří v Praze