Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ice Cube zavítá poprvé do ČR

Martin Peška

Martin Peška

13. 2. 2009

Ice Cube, vlastním jménem O’Shea Jackson, který v současnosti bývá považován za jednu z nejdůležitějších postav na poli gangsta-rapu ze západního pobřeží USA, vystoupí 10. dubna v Pražské Incheba Aréně.

Ice Cube

Rapper Ice Cube, který se ukáže za svou kariéru českému publiku teprve poprvé, je také hercem. Filmovou kariéru začal rolí v Chlapcích ze sousedství, a před deseti lety hrál ve filmu Tři Králové po boku Gerghe Clooneho a Marka Wahlberga. Sám si například také produkoval komedii Zkurvenej pátek, v níž si zahráli jeho kamarádi a známí.

„Je taková legenda, že se s téměř zbožnou úctou a zásadně šeptem mluví i o deskách, které ani nevydal – jako byl plánovaný projekt s Dr.Dre „Helter Skelter“,“ uvedl za pořadatele Martin Boltík.

Rodák z Lost Angeles začal svou kariéru ve čtrnácti letech, kdy si oblíbil rap a začal skládat vlastní texty. Později se dal dohromady s Eazy-Em, Dr. Drem a MC Renem, se kterými založil skupinu N.W.A., která vydala album Straight Outta Compton, na němž se objevila i Iceho sólová skladba Fuck The Police.

Z N.W.A.  Ice Cube po čase odešel. Důvodem údajně bylo jeho nedostatečné finanční ocenění.  Své debutové album AmeriKKKa’s Most Wanted, které vydal v roce 1990, z něj udělalo národní superstar. Tento titul mu bývá připisován především od období po natočení filmu Boyz N the Hood, kde ztvárnil hlavní roli.

Předprodej lístků za 450 Kč probíhá do 20. února například v síti Ticketportal. Další informace na www.ice-cube.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ice Cube zavítá poprvé do ČR