Menu
TOPZINE.cz
Cestování

I ve zlínské Zoo se slaví Vánoce. Podívejte se, co nechybí na zvířecím hodovním stole

Eva Chytková

Eva Chytková

24. 12. 2010

Nejen lidé, ale i obyvatelé zlínské zoologické zahrady slaví Štědrý den. Ošetřovatelé si pro ně nezapomněli ani tento rok přichystat něco navíc.

FOTO: Sloni v Zoo

Sloni v Zoo, Zdroj: Archiv Zoo Zlín

Pro zvířátka to bude den jako každý jiný, až na jednu výjimku. Jejich jídelníček zpestří všelijaké pochoutky, které pro ně budou samozřejmě vánočním dárkem. Tak například štědrovečerní tabuli antilop, žiraf a velbloudů doplní červená jablíčka, slonice dostanou ovocnou mísu ve formě banánů a hroznů, medvědům se nezapomenou přidat mandarinky, pomeranče, ananasy a jako třešnička na dortu dokonce koblížky.

Členy pavilonu Yucatan potěší nadílka rozinek, oříšků, burizonů a dalších pochoutek. Tropičtí ptáci a papoušci ara nepohrdnou ananasem, oříšky, sladkovodními rejnoky. Specialitou bude mořský koktejl z krevet, chobotniček, mušlí a sépií.

FOTO: chvostani v hale

Chvostani v hale, Zdroj: Archiv Zoo Zlín

pavilonu primátů bude také štědro. Chapáni, lemuři, malpy a další si pochutnají  na tom, čím by nepohrdnul ani člověk. Dárkem pro ně budou fíky, datle, ořechy a mandle, nad to ještě opečená jablka s cukrem. Největšími primáty pavilonu jsou gorily Judita a Bosso.

Pro ty je připraven gorilí cake. Recept na tento koláč je velmi jednoduchý. Uvaří se ovesné vločky, k nim se přidají pšeničné kličky, sójová mouka, dětská výživa, sušené kvasnice, sůl, slunečnicový olej a voda. Vše se smíchá a delikatesa pro gorily je na světě.

Návštěvníci zoo také nepříjdou zkrátka. Při návštěvě zoo od 24. prosince do poloviny ledna obdrží každý malý kapesní kalendář.

Otevírací doba v zoo v zimním období

8.30 do 16.00 hodin

Otevřeno i na Štědrý den, během vánočních svátků, na Silvestra i na Nový rok.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

I ve zlínské Zoo se slaví Vánoce. Podívejte se, co nechybí na zvířecím hodovním stole