Menu
TOPZINE.cz
Apetit

I v Praze můžete zajít Mimoměsto

Redakce

Redakce

30. 9. 2010

FOTO: AnanasI když ji najdete přímo u hlavní silnice, v lokalitě dostupné snad všemi prostředky městské dopravy, je restaurace Mimoměsto místem, kam můžete aspoň na chvilku utéct od metropolitního ruchu a ještě při tom pomazlit své chuťové buňky…

FOTO: Ananas

S jídlem si v Mimoměstě doslova hrají, Zdroj: Mimoměsto

Restauraci Mimoměsto najdete nedaleko stanice metra Kobylisy, v ulici Nad Šutkou. Že jste tak trochu jinde, vám už při vstupu napoví její netradiční interiér. Je pojat velmi střídmě, nerušivě a jeho základ tvoří několik kulatých a hranatých bílých stolků, které jsou obklopené průhlednými plastovými židlemi. Některé dokonce disponují sedačkami nebo měkkými lavicemi. To vše vkusně vyladěno do uklidňující zeleno-bílé kombinace barev, tu a tam obohacené o vínové a oranžové prvky.

Celý prostor, ač svou celkovou plochou celkem skromný, je rozčleněn do tří oddílů, z nichž ten poslední je dokonce vybaven dětským koutkem. Všechny části restaurace jsou navíc přísně nekuřácké a v létě je možno posedět i na zahrádce, která momentálně čeká na své dokončení.

Že byla restaurace Mimoměsto otevřena docela nedávno, přesněji asi před půl rokem, naznačuje nejen moderně pojatý interiér, sledující aktuální designové trendy, ale i to, že všechno včetně barového zázemí tu ještě září novotou. Tak snad to místnímu personálu i strávníkům vydrží co nejdéle.

Slast pro mlsné oko vegetariánské… a nejen pro něj

Také samotné menu napovídá, že tohle není tak úplně běžná restaurace. Místní stravovací režim sice možná potěší zejména dámskou a vegetariánskou část populace, ale určitě si ho užijí i všichni ti, kdo si rádi odpočinou od těžkých českých jídel.

FOTO: Interiér

Interiér restaurace vybízí k relaxaci, Zdroj: Mimoměsto

Jak už jste asi vytušili, v Mimoměstě nemůžete čekat, že by na vás z menu vyskočil dnes tolik populární pangasius na másle s bramborem, vepřový guláš s knedlíkem, kuřecí steak schovaný pod kompotovanou broskví, hranolkami a tatarkou nebo klasický smažák.

Místo toho tu můžete ochutnat řadu zajímavých, převážně bezmasých pokrmů, inspirovaných rozličnými cizími kraji. V nabídce najdete různé zapečené sýry podávané s toastem, malé i velké saláty, čínský wok (ať už sójový, zeleninový s kokosovým mlékem či s hlívou ústřičnou), tofu po indicku, Mexikem inspirované quesadilly s rozličnými náplněmi nebo Itálií provoněné gnocchi a rizota v různých variacích (v nabídce je ale i rizoto thajské). Opomenout nelze ani denní nabídku čerstvých ryb a jídla určená našim nejmenším.

Nasladko i naslano

Kdo je zvyklý začínat oběd či večeři předkrmem, může okusit třeba místní hummus s pita chlebem, grilovaný kozí sýr a nebo oblíbené nachos s dipy. Jako tečku tu naopak můžete (nebo skoro až musíte) vyzkoušet některý z domácích dezertů, ať už to bude palačinka, lívanečky, horké maliny, smažený banán a nebo třeba domácí štrúdl.

Škoda jen, že tak zajímavé menu nedostalo stejně zajímavý obal – zákazníkům totiž obsluha na důkaz, že zaregistrovala jejich příchod, nepřinese klasické menu v knížce, ale strávníci jej najdou už připravené na stole v podobě otáčecího alba na fotografie.

FOTO: špíz

Pořád si myslíte, že špíz se bez slaniny neobejde?

Taková prezentace sice tak trochu připomíná přístup rychlého občerstvení, ale zde už podobnost Mimoměsta s bufetem naštěstí končí.

Bez, bylinky i citronáda

Do jisté míry novátorské je i menu nápojů – co takhle si pro jednou místo džusu nebo čaje (i když ty tu samozřejmě mají také) jednou dát třeba bezovou šťávu, domácí citronádu s mátou a nebo některý z domácích ledových bylinkových čajů?

Nápojový lístek ovšem počítá i s těmi, kdo si rádi dají něco alkoholického, podají vám tu pivo, víno i míchané drinky. Za zkoušku ale určitě stojí třeba i jogurtový koktejl se zmrzlinou.

Denní menu za lidové ceny

Restaurace samozřejmě připravuje také speciální polední nabídky. Ty se každý týden obměňují, ale pokaždé se nesou v nastaveném mezinárodním kulinářském kurzu. Japonské sushi, indické sabjí nebo dhal, pečený lilek… Co je zrovna libo.

FOTO: Jídlo

Co je však na těchto exotických pokrmech ryze české, ne-li přímo lidové, jsou jejich ceny: za jídlo z denního menu tu dáte jen okolo asi 80 korun, a pokud si k tomu ještě dáte polévku, připlatíte si 25 korun. Pro firmy v okolí navíc Mimoměsto nabízí také možnost dovozu oběda až do kanceláře.

Pokud tedy někdy nebudete vědět, kam byste se mohli v Praze aspoň nakrátko ztratit, pak určitě zabluďte do restaurace Mimoměsto. Jen vás tato touha nesmí přepadnout o víkendu, to totiž mají, bohužel, zavřeno.

www.mimomesto.cz

ADRESA:
Nad Šutkou 14, Praha 8

OTEVÍRACÍ DOBA:
Pondělí – pátek: 10:00 – 22:00 hod.

BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
Ne
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
Ano
TIP NA JÍDLO:
Hummus se salátkem a pita chlebem (39,- Kč), Thajské rizoto na kari s vejci, zeleninou a sýrem (125,- Kč), domácí citronáda s čerstvou mátou (21,- Kč/3 dcl)
HODNOCENÍ:
Jídlo:
5***** Obsluha: 4**** Atmosféra: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

I v Praze můžete zajít Mimoměsto