Menu
TOPZINE.cz
Apetit

I Hamlet mangou

Redakce

Redakce

15. 7. 2010

Máte rádi Shakespeara? Máte rádi mangu? A co to takhle spojit dohromady? Edice Manga Shakespeare vypouští do světa Hamleta.

Edice Manga Shakespeare, původem z nakladatelství Selfmade Hero, u nás vycházející u CooBoo, funguje na jednoduchém principu. Původní divadelní texty Shakespeareových her  a vloží je do prostředí komiksu. Přesněji řečeno mangy.

Spolu s tím jsou upravena i prostředí, ve kterých se příběhy odehrávají. Zapomeňte na 16. století, tady se vše povětšinou odehrává v budoucnosti, postavy mají divoké účesy a melíry, zapojují si kabely do krku a král Lear je indián.

Kromě zjevného zábavného charakteru je edice vytvářená a aplikovatelná i jako výukový prostředek, má mladé lidi a děti seznámit s klasickou literaturou a dramatem novou a atraktivní formou. Vzhledem k tomu, že manga je v současné době opravdu velmi populární, jeví se volba právě téhle formy  jako trefa do černého.

U nás aktuálně vyšel třetí díl zpracovávající trýzeň Hamleta, kralevice dánského. O vizuál se postarala Emma Vieceli, o slova, pochopitelně sám mistr Shakespeare v překladu Martina Hilského.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

I Hamlet mangou