Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Hydrometeorologický ústav varuje: Čekají nás vydatné knižní srážky!

Redakce

Redakce

1. 4. 2010

KnihovnaZahoďte deštníky a vydejte se sehnat bytelnější ochranu vaší ctěné hlavy! Počasí je totiž vskutku aprílové a hydrometeorologický ústav varuje, že nás čekají vydatné knižní srážky!

Ilustrační foto Zdroj: hds.harvard.edu

Ilustrační foto Zdroj: hds.harvard.edu

Erich Maria Remarque kdysi prohlásil: „Na světě je dnes už tolik knih, že při příští potopě Bůh pravděpodobně nepoužije vody, ale papíru“. Když se nad tím člověk zamyslí, není to vůbec nereálná představa. Dostat místo čtyřicetidenní studené sprchy do hlavy třeba Annou Kareninou a následně samotnou Biblí, to je dosti zneklidňující myšlenka. Jakou knihou by to bylo nejhorší? A pokud bude oblačno, mohou samotné mraky knihy zpomalit? Také záleží na úhlu, ve kterém budou knihy padat; vždyť o následcích špatného úhlu dopadu nás neustále informují americké filmové produkce.

Místo lodě by novodobý Noem musel postavit buldozer s velkou přední radlicí na odstrkávání spadaného papíru. Takový buldozer by musel být daleko větší než stroje, které známe. Vše by ale bylo z pravého nefalšovaného kovu vyrobeného v Číně! Koho ale vypustit po čtyřiceti dnech padání knih z oblak? Bílou holubici? Možná by byl lepší záchranářský pes, který by se mohl lépe přehrabovat v knihách, případně by si mohl pomoci rozmočením papíru. Jestli je Bůh ekologicky zaměřený, bude používat recyklovaný papír, či snad rovnou paperbacky, což by mohlo pády a následné boule na hlavách zmírnit.

Ilustrační foto Zdroj: people.cz

Ilustrační foto Zdroj: people.cz

V dnešní ďábelské době bych mnohým ráda navrhla, aby si místo nového deštníku od Hugo Bosse začali kupovat ocelové štíty, které jsou dnes k sehnání ale jen ve vybraných prodejnách!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hydrometeorologický ústav varuje: Čekají nás vydatné knižní srážky!