Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Hybernia usiluje o Polanského Ples upírů. V Praze se opět bude sát krev

FOTO: Chystání na Ples upírů_1Do Prahy pravděpodobně zamíří další upíří muzikál. Musical Production jedná s Romanem Polanskim o Plesu upírů.

FOTO: Chystání na Ples upírů_1

Musical Production jedná s Romanem Polanskim o Plesu upírů Zdroj: Musical Production

V plném proudu jsou jednání o uvedení Plesu upírů v pražské Hybernii. Už za několik týdnů bychom se měli dozvědět konečný verdikt, zda a kdy se můžeme těšit na uvedení Polanského kultovního muzikálu.

Producentka Ema Krahulíková by ho ráda uvedla na pražskou scénu v únoru 2013. Vypadat by měl stejně jako při premiéře 4. října 1997 ve vídeňském Raimund Theatre.

„Muzikál bychom chtěli uvést v původní podobě, zachovat podle originálu živý orchestr, kostýmy, scénu i světelné efekty. To z něj dělá unikát na české muzikálové scéně, zároveň nám však bere prostor pro kompromisy. Nicméně pevně věřím, že se nám nakonec podaří licenci získat,“ doufá producentka Krahulíková.

FOTO: Chystání na Ples upírů_2

Režijní dohled převezme sám Polanski

Pokud se její přání vyplní, dohled nad režií převezme sám Roman Polanski. Ten nemá na kontě režii pouze jednoho muzikálu. Mimo Plesu upírů režíroval i Amadea a Master Class.

O kvalitě díla i režiséra svědčí nehasnoucí zájem o jeho kusy. O získání licence k Plesu upírů v současné době neusiluje pouze Musical Production, ale i samotná americká Broadway.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hybernia usiluje o Polanského Ples upírů. V Praze se opět bude sát krev