Menu
TOPZINE.cz
Sport

Hvězdy MS v ledním hokeji 2011: Na koho se vyplatí jít a na koho si dát pozor?

Redakce

Redakce

28. 4. 2011

Jaké jsou největší osobnosti hokejového mistrovství světa 2011? Koho sledovat? Kdo by mohl překvapit? Jak je na tom s hvězdami český národní tým? Která země dokázala vyváženě skloubit hvězdy a „dělníky“, aby v boji o titul neměla konkurenci? Odpovědi vám nabízíme v dnešním díle hokejového speciálu.

FOTO: Kanadský hokejový kapitán Rick Nash

Kanadský kapitán Rick Nash Zdroj: youtube.com

Nejprve se postupně podíváme do týmů čtyř největších favoritů a představíme si jejich největší hvězdy. Pojďme tedy nahlédnout do sestav Kanady, Švédska, Ruska a České republiky.

Hvězda Kanady Rick Nash

Největší hvězdou kanadského týmu bude šestadvacetiletý hráč Columbusu Blue Jackets Rick Nash. Stejně jako v Columbusu bude mít i v národním týmu Nash na hrudi kapitánské céčko. Ofenzivní eso vysoké 193 cm a vážící skoro metrák bude jen těžko k zastavení. Nash je obr s velkou stabilitou a obránci s ním mívají velké problémy. Když k výšce a váze připočteme ještě jeho šikovné ruce, stojí před námi ideální hokejista. Nash je také postrachem všech gólmanů. Jeho tvrdé a přesné střely často zastaví až rozvlněná síť. Tudíž kdo bude chtít porazit Kanadu, má před sebou těžký úkol. A to zastavit nejprve jejího kapitána, kanonýra Ricka Nashe.

OBR: Speciál k MS v ledním hokeji 2011: Slovensko

Hvězda Švédska Loui Eriksson

Že ho neznáte? Připomenu vám jeho letošní ročník, který pětadvacetiletý Eriksson odehrál za Dallas Stars a připsal si v něm ze 79 zápasů solidních 73 bodů. V NHL si letos odkroutil svou pátou sezonu, a tak se nenechte zmást jeho poměrně nízkým věkem. O nezkušeného hráče rozhodně nejde. Ve švédském výběru by měl dostávat hodně prostoru, a tudíž se nám bude jistě často připomínat. Švédsko má poměrně mladý výběr na MS, proto by měl být Loui Eriksson jedním z hlavních tahounů na cestě seveřanů za zlatem.

Hvězda Ruska Ilja Kovalčuk

Ruský kanonýr se letos v NHL spíše trápil a v 81 zápasech si připsal pro něj pouhých 31 branek. Brzdily ho špatné výsledky klubu New Jersey, který se letos potácel na dně hokejové NHL, a tak ani psychická pohoda hráčů nebyla ideální. Na MS tomu však může být jinak. Rusko má jako už tradičně jeden z nejsilnějších týmů šampionátu. Navíc Kovalčuk je opravdu výjimečným hráčem. Neuvidíte ho za celých 59 minut. Nevšimnete si jeho kliček a střel. Nebudete vůbec vědět, že hraje. V čase 59:50 však Rusko vstřelí branku. Na světelné tabuli svítí jméno střelce. Je jím Ilja Kovalčuk. Nejlepším hráčům stačí na vstřelení gólu v utkání tři střely. Pokud chcete porazit Rusko, tak Kovalčukovi nesmíte dát prostor ani k jedné!

Hvězda Českého národního týmu

Český tým má hvězdu jedinou. Je jím hráč s číslem 68 Jaromír Jágr. Skoro by se mi chtělo napsat, že Jágr je vůbec největší hvězdou nadcházejícího šampionátu. Protože odehrát mistrovství v 39 letech a navíc být klíčovou postavou svého týmu si zaslouží opravdu velké uznání. Jágr se na mistrovství připravoval tvrdými tréninky po skončení sezony v Omsku, a tak nemám strach, že by mu došel dech. Hráč s číslem 68 bude zlomovým faktorem v utkáních s Lotyšskem a Dánskem. Doufejme, že v utkáních vyřazovací části ho doplní zbytek týmu a útočníci se o góly podělí.

Koho dále sledovat?

FOTO: Jakub Voráček při vstřelení gólu

Jakub Voráček při vstřelení gólu do sítě St. Louis Zdroj:Youtube.com Datum:19.2.2011

Pochopitelně, že světový šampionát nebude jen o zmíněné čtveřici hvězd. Nabízím výčet hráčů, které se vyplatí sledovat a kteří podle mě budou příjemným překvapením šampionátu: Ondřej Pavelec, Jakub Voráček (Česká republika), Danis Zaripov (Rusko), Oliver Ekman-Larsson, Magnus Pääjärvi-Svensson (Švédsko), Jordan Eberle (Kanada), Marián Gáborík (Slovensko)

Sestava nároďáku a zlaté medaile aneb jak to vidím já

Na MS bych nebral dvojici Eliáš, Havlát. Ani jeden z těchto hráčů mě svými výkony nepřesvědčil. Více prostoru by měl dostat třinecký střelec Martin Růžička, protože Jágrova lajna na všechny góly stačit nebude. Jenže právě nejlepší hráč uplynulé extraligové sezóny se nakonec do nominace trenéra Hadamczika nevešel. Stejně tak bych dal více prostoru Jakubovi Voráčkovi, který má předpoklady se prosadit více než na loňském šampionátu.

Z NHL už bych tým více nedoplňoval. Záležet bude hlavně na dvou hráčích, a těmi jsou Pavelec a Jágr. Oba patří mezi světovou špičku na svých postech, a tak může cesta za obhajobou začít. Osobně si myslím, že bronz by byl pro náš tým úspěch. Podle mě mistrovství vyhraje tým Kanady. Přesto na MS rozhoduje aktuální forma a štěstí, takže stát se může cokoliv.

Topzine.cz bude samozřejmě pravidelně přinášet shrnující zpravodajství, aktuality a zajímavosti z hokejového šampionátu. Máte se zkrátka na co těšit. Šampionát startuje již zítra od 16:15 dvojzápasem Rusko–Německo a Švýcarsko–Francie. Večer pak pokračuje od 20:15 dvojzápasem Slovensko–Slovinsko a Bělorusko–Kanada.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hvězdy MS v ledním hokeji 2011: Na koho se vyplatí jít a na koho si dát pozor?