Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hvězdy Colours of Ostrava 2013 Sigur Rós budou v nové sérii Hry o trůny

Adam Vrána

Adam Vrána

11. 9. 2013

Islandská trojice Sigur Rós se objeví v další řadě seriálu Hra o trůny. Televizní stanice HBO by ji měla začít vysílat napřesrok zkraje jara.

FOTO:Sigur Rós

Sigur Rós na Colours of Ostrava 2013. | Foto: Tereza Menclová, TOPZINE.cz

Jonsi Birigisson, Georg Hólm a Orri Páll Dýrason natáčejí aktuálně čtvrtou sérii seriálu na blíže nespecifikovaném místě v Chorvatsku. Podle magazínu Entertainment Weekly se kapelu scénáristé David Benioff a Dan Weiss rozhodli obsadit z toho důvodu, že je hudba Sigur Rós inspirovala při točení třetí série, které probíhalo právě na Islandu.

Seriál je s muzikanty spjat už od svých počátků, kdy jeho tvůrci oslovili kapely The National a Hold Steady, které k němu na základě knižní předlohy od George R.R. Martina nahrály vlastní soundtrack. Mimo výše zmíněné se v předchozí sérii objevil třeba i frontman skupiny Snow Patrol Gary Lightbody nebo bubeník Coldplay Will Champion.

V průběhu letošního roku mohli fanoušci Sigur Rós zaznamenat rovněž v jedné epizodě Simpsonových. Tuzemští příznivci pak měli možnost je vidět naživo během prvního festivalového dne na Colours of Ostrava.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hvězdy Colours of Ostrava 2013 Sigur Rós budou v nové sérii Hry o trůny