Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hvězdou Mighty Sounds 2009 byli Backyard Babies s tvrdým rock´n´rollem

Redakce

Redakce

20. 7. 2009

Jubilejní pátý ročník ska-punkového festivalu Mighty Sounds letos opět potěšil uši nejen příznivců hudby na druhou dobu. Žánry ska, reggae, rocksteady, dancehallu a punku zde byly hojně zastoupeny zahraničními hvězdami i domácími stálicemi.

Českému publiku byli představeni Pat Kelly, Dave Barker, Christopher Ellis, Opean Season, Dub Inc., Talco, Aggrolites, New York Ska-Jazz Ensamble, Yellow Cap, Elvis Jackson, Peacocks, Deadline, No Means No, Liberator a mnoho dalších zahraničních interpretů, kteří vystoupili vedle osvědčené klasiky v podobě českých kapel Sto zvířat, Totální nasazení, The Chancers nebo Fast Food Orchestra.

Avšak i přes žánrové zaměření festivalu zůstali jednimi z největších headlinerů švédští Backyard Babies s tvrdým rock n´rollem a britští Buzzcocks, jež před třiceti lety položili základy punku spolu s The Clash a Sex Pistols.

Ani časté průtrže deště a všudypřítomné bahno většině návštěvníkům neubraly na optimismu, a po vyzbrojení se holinkami a igelity dál pokračovali v plnění hesla Mighty Sounds Tři dny a tři noci na maximum.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hvězdou Mighty Sounds 2009 byli Backyard Babies s tvrdým rock´n´rollem