Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Hvězdné meče zazáří i na Festivalu fantazie Speciál!

Jan Nohovec

Jan Nohovec

23. 10. 2009

ffs09-star-wars-perexJak by mohli fanoušci Star Wars vynechat tak důležité setkání českých fanů jako je Festival fantazie Speciál? Samozžejmě že nemohli, už kvůli tomu, že letos slaví deset let od vůbec prvního SW conu. Takže co si pro vás organizátoři připravili tentokrát?

ffs09-star-wars

Přestože Star Wars linie bude na podzimním Festivalu fantazie Speciál poměrně krátká (vlastně jen v pátek 30. října večer a v průběhu soboty 31.), i tak se představí mnoho zajímavých pořadů. Krize Černé flotily – zapomenutý kus historie, Hudba ve Star Wars filmech, nebo Fenomén SW na českém internetu – to jsou jen ty nezajímavější přednášky. Dojde i na tradičně zajímavé soutěže, nebo na Star Wars Kantýnu.

A protože českým Star Wars akcím je letos skutečně již deset let, bude to chtít velkou oslavu. A to nejen v několika přednáškách jako Dekáda české Star Wars fanfiction, Star Wars akce 1999 – 2009, nebo Přehlídka fan kostýmů 1999 – 2009, ale v zakončení celé akce Slavnostním večerem v režii organizátorů.

star-wars-fandom-2000

Star Wars fandom na Avalconu 2000 Zdroj: archiv pořadatelů

„Nejvíc trendy fandom si opět našel cestu do Chotěboře, kde vytvoří cool program na Festivalu fantazie Speciál. Linie proběhne konkrétně od pátku 30. října do neděle 1. listopadu a my, kteří ji připravujeme, doufáme, že na ní nebudete chybět, protože letos bude rozhodně stát za to!“ zvou organizátoři na svých stránkách cswu.cz/ffs .

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hvězdné meče zazáří i na Festivalu fantazie Speciál!