Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Hvězda 3D reklamy 2011: Bodovali studenti UJEP, Lucie Volková je zlatá i stříbrná

Zuzana Černá

Zuzana Černá

3. 4. 2011

Miska Happy BowlUž po jedenácté se v rámci veletrhu Reklama – Polygraf vyhlašovaly výsledky soutěže Hvězdy 3D reklamy. Mezi reklamními předměty 3. milénia se letos ukázalo také sedm autorů z řad studentů Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Dvě studentky svou nominaci proměnily v úspěch.

Otvírák pivních lahví

Takto si Lucie Volková představuje otvírák na pivo, Zdroj: UJEP

Studenti designu a grafiky se utkali ve speciální kategorii Reklamní předmět 3. milénia. Podmínkou je, aby dosud nebyl realizován. O udělení cen se rozhodovalo mezi devítkou z nich. Nechybělo ani sedm nominací pro mladé umělce z ateliéru Designu keramiky FUD UJEP.

Zazářila hlavně studentka druhého ročníku Lucie Volková se svým ergonomickým otvírákem pivních lahví (1.místo) a miskou na pružině Happy Bowl (2.místo). Do třetice se prosadila i Martina Žílová, která zaujala originálním uzávěrem na sklenici vína, takzvanou vinikou, a obsadila třetí místo.

O hvězdu mezi 3D reklamními předměty se ucházelo 99 prací v šestnácti kategoriích. K tradičním kategoriím jako jsou reklamní psací potřeby, textil, kalendář, dárek či gastronomie se letos prvně přidaly i 3DR hity, Hvězdná brána a Pivní sklenice.

Tři otázky pro Lucii Volkovou

Čekala jsi takový úspěch? Přece jen jsi s prvním a druhým místem soupeřům trochu vypálila rybník…

Ne, nečekala. Byla jsem opravdu mile překvapena, až zaskočena. Dokonce jsem požádala pana Borkovce, který mi na pódiu předával ceny, aby mě chytal, až omdlím. (smích) A s tím rybníkem, vítězná místa jsou vždy jen tři. Letos jsem první dvě příčky obsadila já, příští rok to může být někdo jiný.

Co podle tebe rozhodlo? Čím jsi porotu zaujala?

Jednoduchost, vtipnost, design a funkce v jednom. Porotě se pravděpodobně líbilo to, že na mé práce lze snadno aplikovat logo či firemní popisek, což je v této soutěži prioritou. Navíc se jedná o předměty snadno vyrobitelné a zároveň cenově příznivé.

Miska Happy Bowl

Miska Happy Bowl od Lucie Volkové, která vás rozhodně nudit nebude, Zdroj: UJEP

Kde bereš inspiraci? Happy Bowl je naprosto úžasná, i když docela jednoduchá.

Hrála jsem si s myšlenkou, že ačkoliv nás všechny porcelán denně obklopuje, vnímáme ho bohužel jako samozřejmost. Ve své práci jsem mu chtěla dát jiný rozměr než pouze uživatelský. S mísou HAPPY BOWL se nebudete nudit. Ráda dávám běžným předmětům nevšední a zajímavý tvar, jehož křivky musí působit ladně a čistě.

Lucie VolkováLucie Volková (*1990) maturovala v roce 2009 na Střední umělecké škole Václava Hollara. Startující kariéru umělkyně potvrdila přijetím na UJEP v Ústí nad Labem, obor Design keramiky a porcelánu. Kromě toho, že umí pohotově a zajímavě zpracovat porcelán, ovládá také práci se dřevem, kovem, plastem nebo papírem. Ve volném čase se ráda pouští na svahy na snowboardu, plave a tančí. Lucčiným specifickým znakem je láska k vozům značky Volvo.

Se svými pracemi poprvé bodovala už v roce 2006, a to grafikou na podporu dárcovství krve ve Vinohradské nemocnici. Následoval soubor krajinomaleb vystavených ve Vrchlabí nebo maturitní keramický čajový set se vzorem zebry. Mezi její vysokoškolské práce patří zmrzlinový set Dolce Vita nebo krabička na lentilky ve tvaru šneka coby reklamní předmět. Právě tím o sobě dala vědět na soutěži Hvězdy 3D reklamy loni a letos svůj talent potvrdila. Sama o sobě říká, že je jedna z mála, koho škola baví.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hvězda 3D reklamy 2011: Bodovali studenti UJEP, Lucie Volková je zlatá i stříbrná