Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hurts se v České republice znovu předvedou v říjnu! A opět v Lucerně

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

9. 8. 2011

FOTO: HurtsÚspěšné britské duo Hurts se vrátí již potřetí do Prahy, aby město zahalilo zamyšlenou atmosférou jedinečných melodií. Pánové se zmocní pódia velkého sálu Lucerny už 8. října.

FOTO: Hurts

Hurts znovu vystoupí v Praze, Zdroj: informationhurts.com

První koncert kapely Hurts se konal v kostele sv. Filipa v Manchesteru, kde se dva mladí talentovaní muzikanti chopili nástrojů a mikrofonů a skrze svou hudbu ukázali, jak vnímají svět. Nikdo však netušil, co bude následovat. Nenápadný koncert v kostele totiž odstartoval novou vlnu originální hudby. Melancholie a silné emoce, které se ve skladbách Hurts objevují, si podmanily takřka celý svět.

„Lidé se s námi chtějí podělit o sen a stát se tím, čím chceme být my. Je to pocta síle našich vizí.“

Hurts

Po raketovém startu kapely se dal očekávat stejně rychlý pád. Ten se však nekonal. Hurts dokázali za dobu o něco delší než jeden rok tolik, kolik mnozí hudebníci nedokážou za celý život. Britské duo prodalo více než půl milionu desek, koncertuje přibližně ve čtyřiceti zemích světa, získává nejrůznější hudební ocenění. Zkrátka boduje i tam, kde britská muzika nikdy předtím příliš úspěchů nezaznamenala.

Vstupenky na pražský koncert Hurts koupíte za 820 korun online

Britští kritikové si samozřejmě našli na Hurts své. Kluci se však přirovnání ke klasickým boy-bandům, které působí na city mladých dívek, pouze upřímně zasmáli. Smutek a naléhavost hudby této kapely si získala nespočet lidských srdcí, ať už kritici říkají cokoli.

Své publikum má Hurts také v České republice. Naposledy v Praze byli na jaře letošního roku, kdy koncertovali v naprosto vyprodaném Lucerna Music Baru. A nechyběli ani na letošním ročníku Sázavafestu.

Čtěte také: Sázavafest 2011: Britští Hurts a The Subways uzavřeli letošní ročník

Skvělá atmosféra synth-popové melancholické hudby a českých posluchačů přiměla Hurts vydat se do Prahy znovu. Tentokrát své umění představí ve velkém sále Lucerny. Naléhavé tóny svědčící o pomíjivosti života budou ze dveří Lucerny slyšet 8. října.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hurts se v České republice znovu předvedou v říjnu! A opět v Lucerně