Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hurricane festival 2010 v Německu pohostí také La Roux

Redakce

Redakce

8. 5. 2010

Synthpopová skupina La Roux není na hudební scéně příliš dlouho. Zpěvačka Elly Jackson, nepřehlédnutená díky svému nekonvenčnímu účesu, a producent Ben Langmaid, který dříve spolupracoval třeba s Rollo Armstrongem z Faithless, se dali dohromady teprve v roce 2008. Již dnes ale totálně dobyli rádiové vlny v Británii, diváky na mezinárodní MTV, kde běží nonstop jejich videa a v neposlední řadě fanoušky při turné po USA.

Elly Jackson, zdroj: larouxblog.blogspot.com

Totální hit prvního eponymního alba La Roux byl bezpečně track s názvem Bulletrpoof. Z hitu číslo jedna je cítit silná inspirace v synthpopu 80. let a Elly s Benem přiznávají, že chtěli znít jako Yes. Zároveň se seznámíte s postojem frontmanky I’m not turned on to love until it’s cheap. Za rok 2009 se stala tahle skladba číslem 25 v  Rolling Stone’s list of The 25 Best Songs of 2009.

Další silný moment na albu představuje skladba In for the Kill. Zase se neubráníme pocitu oprášení přežitého zvuku diska osmdesátých let jako The Human Legue nebo Eurythmics, který doprovází celý poslech.  Atmosféra videa a lyrika, kterou pro tuhle dechberoucí instrumentálku sepsala dvojice La Roux, napovídá něco o obrovské porci stylu, se kterou skupina manipuluje. Singl se dočkal taky mnoha povedených cover verzí, třeba od londýnského producenta Skreama.

Singl, který  se objevil na veřejnosti jako první, ale nedostalo se mu takové pozornosti, se jmenuje Quicksand. Opět k němu máme video a opět se setkáváme s podobnou melodií zabalenou do synthetizátorů. Nálada této skladby je spíše melancholická. Naše vyumělkovaná princezna tady metaforicky prozrazuje svůj nelibý postoj k zamilovanosti, po které podle ní následuje vždy jen bolest.

Protože je La Roux moderní umělec a chápe, jak je důležité dát svým fanouškům pořádnou dávku videa (přece jen je to hodně MTV artist), je i čtyřka na albu oklipovaná. Píseň I’m Not Your Toy podtrhuje to, co jsem napsal o postoji Elly ke vztahům v minulém odstavci. Jako přes kopírák je tu zase synth, pop beat a originální vokál (It’s all false love and affection / You don’t want me / You just like the attention). Plus tu máme kýčovité video ukazující Eleanor jako hračku na párty podivných individuí.

Pokud se zájmem sledujete vzestup a pád náhle se objevujících popových skupin, které vyhasnou hned po prvním albu jako čeští Lunetic, můžete si být jisti, že v případě La Roux jste se zmílili. A můžete se přesvědčit třeba na Hurricane festivalu v Německu, kde na konci června vystoupí.

Závěrem jeden povedený remix In for the Kill, o kterém už byla řeč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hurricane festival 2010 v Německu pohostí také La Roux