Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Hůř než Rango je na tom v kouření už jenom 101 dalmatinů

Redakce

Redakce

14. 3. 2011

Neobvyklý, veselý a roztomile divný Rango přišel do kin minulý víkend. A hned vyvolal obrovskou vlnu nevole. Tento film obsahuje více než 60 náznaků kouření cigaret. A to se samozřejmě nelíbí projektu Thumbs UP! Thumbs Down!.

Hlas hlavnímu hrdinovi propůjčil herec Johnny Depp, Zdroj: distributor filmu

Kalifornský projekt Thumbs UP! Thumbs Down!, v němž vyškolení mladí lidé, ale i dospělí analyzují filmy podle kouření cigaret, počítá, kolikrát je postava ve filmu viděna kouřit. Když se po premiéře ukázalo, že snímek obsahuje minimálně 60 takovýchto případů, nikdo z toho nebyl nadšen. Další film, který je na tom podobně špatně, je už jenom 101 dalmatinů díky Cruelle De Vil.

Jelikož je ve snímku tolik scén, ve kterých postavy kouří, bude se muset udělat opatření, než Rango vyjde na DVD. „Protože u mladých lidí, kteří často vidí kouření na obrazovce, je třikrát pravděpodobnější, že kouřit také začnou,“ řekl Stanton Glantz, ředitel Centra pro kontrolu a výzkum tabáku na sanfranciské univerzitě.

I přesto, že většina publika pohlíží na snímek Rango jako na dětský film, je právě kvůli kouření dětem moc nedoporučován. Z více než 2500 filmů od května 2007 do května 2010 je bohužel téměř čtvrtina označena za nevhodné pro přílišný výskyt takovýchto scén.

Rango (Rango)

Animovaný/Akční/Dobrodružný
USA, 2011, 107 min

Režie: Gore Verbinski
Hrají: Johnny Depp, Isla Fisher, Abigail Breslin, Ned Beatty, Alfred Molina, Bill Nighy, Stephen Root, Harry Dean Stanton, Timothy Olyphant, Ray Winstone, Ian Abercrombie, Gil Birmingham, Claudia Black, Blake Clark, Patrika Darbo, Beth Grant, Ryan Hurst, Vincent Kartheiser, Lew Temple, Alanna Ubach, Gore Verbinski, Kym Whitley

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hůř než Rango je na tom v kouření už jenom 101 dalmatinů