Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudebník Sxip Shirey na dvě minuty odložil kuriozity a složil romantický Brooklyn Bridge

Newyorský skladatel a umělec Sxip Shirey vytváří hudbu pomocí netradičních nástrojů; kuličkek, industriálních fléten nebo foukací harmoniky. Jeho práce by se snad mohla zdát jako veselá podívaná než jako kvalitní muzika, Shirey ale pouze hledá způsoby, jak vybudovat nekonvenční a inovativní projekty.

Sxip Shirey a jeho netradiční nástroje, Zdroj: sxipshirey.com

Sxip Shirey vyrostl v Ohiu v USA, momentálně však pobývá v New Yorku, kde se živí především hudební kompozicí a herectvím. V roce 2009 složil hudbu ke krátkometrážnímu snímku Neila Gaimana, Statuesque (v titulní roli s Billem Nighym), kromě něj spolupracoval se zpěvačkou Amandou Palmer, americkým hudebníkem Jasonem Webleym anebo s hráčem na banjo Curtisem Ellerem.

Brooklyn Bridge: Tak trochu jiný Sxip Shirey

Nyní je čerstvě na světě jeho nové CD Sonic New York, plně zasvěcené jeho komplikovanému vztahu k městu New York. Na desce vyčnívá láskyplný dvouminutový singl Brooklyn Bridge, v němž mu s vokály pomohla zpěvačka Aimee Curl.

Sladká, tesklivá a romantická skladba dokonale zachycuje úžas, který se dostaví při procházení přes brooklynský most za horké letní noci, když svět ustoupí do pozadí a existujete jen vy sami, tváří v tvář panoramatu velkoměsta.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudebník Sxip Shirey na dvě minuty odložil kuriozity a složil romantický Brooklyn Bridge