×
TOPZINE.cz

Hudební všeuměl ze země javorového listu: Owen Pallett přijede do Prahy

FOTO: Owen Pallett
Owen Pallett. Foto: Ryan Pfluger

Kanadský písničkář Owen Pallett přijede 5. srpna zahrát do pražského klubu Meet Factory. V rámci koncertu by měly zaznít nejen písně ze staršího repertoáru, ale i ukázky z nově připravovaného alba In Conflict.

Owen Pallett. Foto: Ryan Pfluger

Třiatřicetiletý muzikant z Toronta má na svůj věk pozoruhodně rozsáhlý životopis. Skladatel, houslista, klávesista a zpěvák vydal tři studiová alba, přičemž za desku He Poss Clouds získal roku 2006 cenu Polaris Music Prize (tehdy ještě Pallett vystupoval pod pseudonymem Final Fantasy, pozn. red.).

Cejch má u Robbieho Williamse i Linkin Park

Právě pod tímto uměleckým jménem se písničkář v České republice již několikrát představil. Přímo v Praze pak nahrával své poslední album Heartland z roku 2010, které produkoval Rusty Santos, známý pro spolupráci s kapelami Animal Collective nebo Holy Shit.

Kromě sólových počinů se Pallett podílel i na řadě nahrávek svých muzikantských souputníků; postaral se třeba o orchestrální aranže v písni Candy od Robbieho Williamse nebo o smyčcový doprovod ve skladbě I´ll be gone z posledního alba Linkin Park.

Z chystané desky byly dosud uveřejněny dva tracky – eponymní In Conflict a píseň Soldier´s Rock. Kompletní nahrávka by měla podle prozatímních odhadů vyjít do konce letošního roku.

Vstupenky na koncert jsou k pořízení v internetových předprodejích od 300 korun. Na místě pak budou k dostání za 390 korun. Jako support vystoupí brooklynské duo Buke & Gase.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..