Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudební víkend v Bratislavě zahájí skupina Editors

editorsSlovensko čeká druhý dubnový víkend doslova hudební smršť. Vše odstartují svým koncertem britští Editors a dva dny poté ovládnou pódium v Bratislavě hned tři kanadské skupiny, které doplní ještě jedna slovenská. Na koho se mohou návštěvníci těšit?

Editors. Zdroj: myspace.com

Editors. Zdroj: myspace.com

Po úspěchu na festivale Bažant Pohoda 2008 se 8. dubna vracejí na Slovensko Editors z Velké Británie. Skupina působí už od roku 2002. Prvního většího úspěchu dosáhli se svojí debutovou deskou The Back Room, která vyšla v roce 2006. Nyní vydali třetí album s názvem In This Light and on This Evening a s ním okupují první příčku britské hitparády. Na koncertě v bratislavském Divadle Aréna zahrají nové písničky, také něco z bonusového disku k již zmíněnému novému albu a návštěvníci se samozřejmě mohou také těšit na ty největší hity ze všech tří desek.

Dva dny po koncertu Editors bude v Bratislavě zase rušno. V Klubu za zrkadlom to rozjedou kanadské kapely spolu se slovenskou legendou Kosa z nosa. Hlavní hvězdou večera The Burning Hell, kteří se na Slovensku představili již na loňském festivale Bažant Pohoda.

Příjemné písničky a fascinující show nebudou určitě chybět. Doplní je předskokan Shotgun Jimmie, který bude krom zpěvu sám hrát i na klavír a bicí. Jako třetí kanadské seskupení vystoupí duo Construction & Destruction, kde se publiku představí kytarista David Trenaman a za bubny Colleen Collins.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební víkend v Bratislavě zahájí skupina Editors