Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudební svět se loučí se zemřelým baskytaristou Chi Chengem

Hana Voltrová

Hana Voltrová

18. 4. 2013

Rockový a metalový svět se pomalu vzpamatovává z úmrtí Chi Chenga, baskytaristy kapely Deftones. Cheng zemřel v sobotu 13. dubna po dlouhém boji o život v důsledku těžké dopravní nehody z roku 2008.

FOTO: Deftones

Deftones Zdroj: Warner Bros Records

Hudebníkovo úmrtí kromě rodiny a blízkých nejhůře snáší jeho kolegové a parťáci z Deftones. Cheng byl součástí kapely téměř od jejího vzniku v roce 1988 do oné osudné autohavárie, tedy dvacet let. Jejich pocity nejlépe vyjadřují slova, která napsal na oficiální internetové stránky kapely kytarista Stephen Carpenter:

„Je tolik věcí, které bych mohl říct, ale v tento okamžik na ničem nezáleží a nic se nevyrovná ztrátě, kterou každý z nás cítí. V našich životech, kde býval Chi, bude již navždy díra. Ale ta bude zaplněna naší láskou a vzpomínkami, které máme v našich srdcích. Díky naší lásce tady Chi bude navždy. Dáme do toho všechnu lásku, které jsme schopni. Hojení naší bolesti zahájíme láskou. Mám tě rád, Chi.“

Ohlasy od kolegů

Prostřednictvím sociálních sítí, především na Twitteru a na Facebooku, téměř okamžitě začali vyjadřovat soustrast a vzdávat Chengovi hold hudebníci, kteří jej znali a profesně uznávali.

Gerard Way z dnes již bývalých My Chemical Romance tweetoval: „Je neskutečně smutné slyšet zprávy o Chiho odchodu. Mé myšlenky jsou s jeho rodinou a s Deftones.“ Kapela Nickelback zavzpomínala na Facebooku: „Chi byl úžasný baskytarista a člověk. Naše myšlenky a modlitby směřují k jeho rodině. Bude všem moc chybět.“ Chengova smrt zasáhla i Skrillexe: „Mé srdce je s Chi Chengem, jeho rodinou, milovanými a se všemi fanoušky Deftones. RIP bratře.“

Cheng se připojil k Deftones nedlouho po jejich vzniku ještě v roce 1988. Hrál na pěti albech kapely, naposledy v roce 2006 na albu zvaném Saturday Night Wrist. Cheng se kromě hraní věnoval i poezii a sympatie choval k východním filozofiím a náboženství. Bylo mu 42 let.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební svět se loučí se zemřelým baskytaristou Chi Chengem