Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudební skupina WWW představí v pražském Roxy duo Pjoni & Ink Midget

Martin Peška

Martin Peška

9. 4. 2012

Ve středu 11. dubna vystoupí v pražském klubu Roxy zkušení hiphopoví experimentátoři WWW a talentované slovenské duo Pjoni & Ink Midget.

FOTO: Pjoni &Ink Midget

„Stane se tak v rámci koncertní série Departure, tedy projektu, v jehož rámci renomované kapely a muzikanti představují své méně známé, ale za to pořádně talentované kolegy,“ doplnil mluvčí klubu Lukáš Kadeřábek.

Informace o koncertu
Vystoupí: WWW, Pjoni & Ink Midget
Datum: středa 11. dubna, klub otevřen od 20:00
Místo: Roxy (Dlouhá 33, Praha 1)
Vstupenky: v předprodeji online za 196 korun

Dvojici podporovanou zkušenými WWW je sotva osmnáct. Tvoří ji Adam Matej aka Ink Midget, který je synem hudebního skladatele Daniela Mateja, a Jonatán Pastirčák aka Pjoni, potomek faráře, spisovatele a výtvarníka Daniela Pastirčáka.

„Ještě než přičichli k temné experimentální elektronice, jež je pro jejich tvorbu charakteristická nyní, realizovali se v – dle jejich slov – rockově kabaretním projektu Tucan, kde hrál Adam na bicí a Jonatán na cello,“ řekl Kadeřábek.

Už v roce 2006 (tedy ve věku pouhých 12, resp. 13 let) představili Tucana v televizním pořadu Ladí neladí. Jejich tehdejší tvorba byla přirovnávána ke kapelám jako Bez ladu a skladu, The White Stripes, Dresden Dolls nebo Deep Sweden.

Během následujících let akustické nástroje postupně doplňovala elektronika, až je nakonec prakticky úplně vytěsnila.

Adam a Jonatán si už s WWW v minulosti několikrát zahráli, přesto obě uskupení své vystoupení v rámci Departure vítají a považují za výborný nápad.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební skupina WWW představí v pražském Roxy duo Pjoni & Ink Midget