Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudební projekt Beirut v čele se Zacharym Francisem Condonem přijede v srpnu do Prahy

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

18. 6. 2010

Zachary Francis Condon!Vstupenky!Ústředním bodem tohoto alternativního amerického projektu je nenápadný hoch Zachary Francis Condon. V dětství byl značně ovlivněn především jazzovou hudbou. Dokonce nějakou dobu působil i v kapele orientované tímto směrem. V pozdějších letech objevil folkovou hudbu a world music, což mělo obrovský vliv i na pozdější založení projektu Beirut.

Zachary Francis Condon

Zachary Francis Condon, Zdroj: myspace.com

I nenápadný chlapec dokáže divy

Na prvním albu Gulag Orkestar (2006) pracoval Zachary v podstatě sám. Je autorem veškeré hudby a textů, které na albu uslyšíte. Teprve když šel album nahrát do studia, pomohli mu s prací Jeremy Barnes a Heather Trost, kteří se tak stali součástí projektu Beirut. Jeremy a Heather však společně tvoří folkovou skupinu, inspirovanou především tradiční hudbou balkánských národů, A Hawk and a Hacksaw (ty můžete 17. července slyšet na festivalu Colours of Ostrava), tudíž se naplno věnovali (a věnují) své tvorbě a nemohou s Beirut koncertovat, podílejí se pouze na studiové tvorbě.

>>> Koupit vstupenky za 440 korun zde <<<

Od Balkánu po Francii

Druhé album s názvem The Flying Club Cup vyšlo rok nato, tedy v roce 2007. Ve svých melodiích a rytmech nese vliv francouzského chansonu. V současné době Zachary pracuje i na třetím albu, zatím si z něj můžete poslechnout první singl March of the Zapotec, který vyšel v únoru minulého roku. V roce 2009 Beirut nahráli mimo jiné i  svou doposud jedinou živou nahrávku Live at the Music Hall of Williamsburg.

V létě vyráží tento projekt na turné napříč Evropu. Dne 15. srpna nemine ani pražský KD Vltavská. Budete mít možnost vidět paradoxně mnohem početnější sestavu než tu, která účinkuje na albu. Zacharyho Condona budou tedy doprovázet tito lidé: Perrin Cloutier (čelo, harmonika), Jason Poranski (kytara, mandolína, ukulele), Nick Petree (bubny), Kristin Ferebee (housle), Paul Collins (flašinet, klávesy, tamburína, ukulele), Jon Natchez (baryton, saxofon, mandolína, zvonkohra) a Kelly Pratt (trumpeta, eufonyum).

Myslím, že jen po výčtu exotických nástrojů, které Beirut pro svou hudbu používá, budou příznivci této alternativní muziky okamžitě na nohou, připraveni si koupit lístek na vystoupení – tato možnost je online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební projekt Beirut v čele se Zacharym Francisem Condonem přijede v srpnu do Prahy