Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudební novinky na CD a DVD: Daniel Landa, Tři Sestry nebo Škwor

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

11. 3. 2011

foto CDMěsíc březen je bohatý na československou hudební tvorbu. Nové CD vydávají Škwoři, Daniel Landa sumíruje československou tour a Tři Sestry vydávají garážové superpecky. Ale nezůstaneme jen u našich rozvedených republik. Další muzikanti se nenechají zahanbit.

foto CD

Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Březen je o nová CD a DVD přeci jen o něco bohatější než předchozí měsíc. Přinášíme vám přehled alb, která by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti.

Tři Sestry – Z Garáže (Minilázničky) (CD)

Tři Sestry vydávají album obsahující osm dosud nevydaných skladeb. Mezi nimi například Nádraží, Fenky Na Klamovce a směska tragicky zesnulého Františka Sahuly. Deska vychází poprvé samostatně.

Datum vydání: 11. březen 2011

Vydává: EMI

Daniel Landa – Československo Tour (CD + DVD)

Dalším českým interpretem je Daniel Landa, který vydává CD a DVD, kde najdete sestřih těch nejlepších písní a videí z jeho turné, které absolvoval roku 2008.

Datum vydání: 28. březen 2011

Vydává: Sony Music

Horkýže Slíže – V Dobrej Viere – Best Of (CD)

Rekapitulace slovenských Horkýže Slíže vychází též v březnu. Deska je desetiletím této úspěšné formace. Disk obsahuje nejžádanější skladby na koncertech a dvě bonusové písně.

Datum vydání: 11. březen 2011

Vydává: EMI

Škwor – Drsnej Kraj (CD)

Dalším zástupcem České republiky je kapela Škwor, která vydává album, které podtrhuje to nejlepší, čím se Škwor kdy prezentoval. Opět se můžeme těšit na songy od rakouské legendy Falca. Týden před vydání alba vyráží skupina na turné.

Datum vydání: 18. březen 2011

Vydává: Supraphon

Van Der Graaf Generator – A Grounding In Numbers (CD, LP)

Již dvanácté řadové album vydává britská art-rocková skupina Van Der Graaf Generator. V roce 2006 obnovili svou činnost a tento měsíc přicházejí s druhým comebackovým albem.

Datum vydání: 14. březen 2011

Vydává: Esoteric Recordings

The Strokes – Angels (CD)

Údajně jedna z nejlepších indie-rockových kapel, The Strokes, nachystala svým fanouškům ablum s názvem Angels. První singl Under Cover Of Darkness je již v éteru.

Datum vydání: 22. březen 2011

Vydává: Sony Music

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební novinky na CD a DVD: Daniel Landa, Tři Sestry nebo Škwor