Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Hudební nástroje z knoflíků na vlasci. Umělec navléká do tří rozměrů

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

25. 3. 2013

Pamatujete na závěsy do dveří z plíšků nebo korálků navlečených na provázku? Augusto Esquivel se zřejmě v tomto počinu zhlédl: z knoflíků navlečených na vlasci vytvořil trojrozměrné hudební nástroje.

video
play-sharp-fill

Snažit se procházet skrz jeho výrobky by ale byl skoro hřích. Různobarevné knoflíky jsou na rybářských vlascích navlečeny s nejvyšší přesností tak, aby z nejrůznějších úhlů pohledu bylo každé místo patřičně zaplněno. Odborníci tento styl nazvali trojrozměrným pointilismem.

„Fascinuje mě idea perfektně uspořádaného chaosu,“ komentoval svou práci miamský umělec. „Tyhle objekty na první pohled vypadají pevně, ale ve skutečnosti jsou velmi křehké; jednoduché předměty běžného použití proměněné v překvapivě komplikovaný umělecký kousek. Je v tom rozpor a zároveň rovnováha, a to mě na tom baví.“

Na své poslední samostatné výstavě představil Esquivel kromě piana také cello, harfu a gramofon. Na jeho oficiálních stránkách si můžete prohlédnout i další vydařená díla zhotovená stejnou metodou: najdete mezi nimi Monu Lisu, automat na žvýkačky, nebo dokonce záchodovou mísu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební nástroje z knoflíků na vlasci. Umělec navléká do tří rozměrů