Hudební nástroje z knoflíků na vlasci. Umělec navléká do tří rozměrů

FOTO: nastroje_z_knofliku_nahled

Pamatujete na závěsy do dveří z plíšků nebo korálků navlečených na provázku? Augusto Esquivel se zřejmě v tomto počinu zhlédl: z knoflíků navlečených na vlasci vytvořil trojrozměrné hudební nástroje.

Snažit se procházet skrz jeho výrobky by ale byl skoro hřích. Různobarevné knoflíky jsou na rybářských vlascích navlečeny s nejvyšší přesností tak, aby z nejrůznějších úhlů pohledu bylo každé místo patřičně zaplněno. Odborníci tento styl nazvali trojrozměrným pointilismem.

„Fascinuje mě idea perfektně uspořádaného chaosu,“ komentoval svou práci miamský umělec. „Tyhle objekty na první pohled vypadají pevně, ale ve skutečnosti jsou velmi křehké; jednoduché předměty běžného použití proměněné v překvapivě komplikovaný umělecký kousek. Je v tom rozpor a zároveň rovnováha, a to mě na tom baví.“

Na své poslední samostatné výstavě představil Esquivel kromě piana také cello, harfu a gramofon. Na jeho oficiálních stránkách si můžete prohlédnout i další vydařená díla zhotovená stejnou metodou: najdete mezi nimi Monu Lisu, automat na žvýkačky, nebo dokonce záchodovou mísu.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá

Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*