Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudební legendy Hapka a Horáček pokřtily zpěvník svých hitů

Redakce

Redakce

12. 3. 2010

krest-zpevnikuKřest se konal včera v pražské restauraci U Balbínů. Kmotrou publikace, která obsahuje výběr z pětapadesáti hitů, které autorské duo za dobu spolupráce napsalo, se stala Lucie Bílá.

Michal Horáček s Lucií Bílou, Zdroj: Radek Adámek, Topzine.cz

Michal Horáček s Lucií Bílou, Foto: Radek Adámek, Topzine.cz

Ve zpěvníku nechybí hity jako Dívám se, dívám, Štěstí je krásná věc, S cizí ženou v cizím pokoji a mnoho dalších.

Michal Horáček ke Zpěvníku dodal, že ho potěšilo, že podobné zpěvníky s notovými záznamy skladeb, které si lidé mohou sami zahrát na kytaru nebo na klavír, vůbec vychází. „Jedině tím totiž písničky žijí,“ uvedl.

Také prozradil něco málo o chystané desce Český kalendář, ve které bude každá písnička věnovaná jednomu měsíci. Uvedl, že ke spolupráci je přizvaná i Lucie Bílá.

Textař v současnosti mimojiné píše texty k villonským baladám. „Nechal jsem se okouzlit žánrem villonských balad, což je velmi náročná forma, která není ani moc písňová,“ vysvětlil k tomu.

Michal Horáček, Lucie Bílá, Petr Hapka, Zdroj: Radek Adámek, Topzine.cz

Michal Horáček, Lucie Bílá, Petr Hapka, Zdroj: Radek Adámek, Topzine.cz

Pro zajímavost je třeba dodat, že v chystaném opusu villonských balad dává Horáček příležitost známým i neznámým skladatelům. V albu, které pracovně nazval Yes, you can, se prosadí ten nebo ta, jehož (jejíž) zhudebnění se textaři bude líbit nejvíce.

Autorský tandem je nanejvýš spokojený s úspěchem lyrikálu Kudykam, divadelní hry o 2009 verších, ve kterém účinkovala mimo jiné i dvanáctinásobná zlatá slavice Lucie Bílá.

K písni Dívám se, dívám, kterou nazpívala spolu s Petrem Hapkou, dodala: „Ty nejkrásnější věci vznikají opravdu zadarmo a z lásky. Byla to nejkrásnější spolupráce, nejkrásnější hudba a nejkrásnější text a já pořád sním o tom, že jednou natočíme celou desku.“

Lucie také prozradila, že se brzy chystá vyrazit na turné a 16. března se mohou její fanoušci těšit na nový animovaný klip, který si odbude svou premiéru v hudební televizi Óčko.

Křest samotný proběhl poněkud netradičně, křtilo se totiž pivem. Jak jinak, ono se totiž vše odehrávalo v pivním archivu.

Křest Zpěvníku, Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Křest Zpěvníku, Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební legendy Hapka a Horáček pokřtily zpěvník svých hitů