Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Hudební klub XT3: Rock, kam se podíváš

Samcová Jana

Samcová Jana

27. 11. 2009

XT3V proslulé pražské čtvrti Žižkov sídlí jeden z klubů, z jehož stěn doslova prýští rocková muzika. Natolik je XT3 s rockovou hudbou spjato. Jste-li milovníci syrových kytarových tónů, pak by ve vašem časovém harmonogramu návštěva tohoto místa neměla chybět.

XT3, Zdroj: xt3.cz

XT3, Zdroj: xt3.cz

Mnozí si XT3 zřejmě budou pamatovat ještě pod názvem GURU, jak se klub ještě před několika lety prezentoval. Dnes už byste v Rokycanově ulici podnik s tímto jménem hledali jen stěží. Název XT3 je mezi správnými rockery už zavedenou značkou, k níž se s oblibou vracejí. Klub je dvoupatrový, přičemž horní patro nabízí poklidné posezení v baru s volným wi-fi připojením, zatímco dunivé koncerty probíhají v klubových útrobách o podlaží níž. Podnik je příjemně členitý a nabízí dostatek prostoru i míst k sezení.

Častou položkou programu bývají oblíbené soutěže amatérských kapel, v jejichž rámci se může lidem ukázat každý hudební soubor hrající vlastní tvorbu. V současné době probíhá již šesté kolo soutěže Startér LIVE! ve spolupráci s Radiem Wave. Koncertní klání probíhá každý týden a na pódiu se postupně střídají celkem tři kapely. Tyto soutěže bývají zajímavou podívanou i poslyšenou a pro mnohá seskupení také vítanou možností hudebního startu.

V XT3 tradičně probíhají i Funky Hot Saturdays. Zařádit si sem jezdí funky kapely z celé republiky a zdaleka není jejich repertoár omezen jen na revival Jamese Browna. Vše, co se byť jen okrajově týká funky, sem právoplatně patří. Při rock-funkovém programu lze jen stěží uvěřit, že zde před pár lety (ještě za éry Guru) zpíval dnes už téměř zapomenutý popový zpěvák Bohuš Matuš spolu s Vladimírem Netušilem, coby Waldou, z nyní populární festivalové kapely Walda Gang. Jo, časy se mění. Pakliže je tedy někdo z vás rocker každým coulem, potom je XT3 vaší jasnou volbou.

XT3

ADRESA: Rokycanova 29, Praha 3 – Žižkov

OTEVÍRACÍ DOBA: 18-03 (o víkendu 18-05)

HODNOCENÍ: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební klub XT3: Rock, kam se podíváš