Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudební klub Meloun: Československá diskotéka i Karaoke

Samcová Jana

Samcová Jana

6. 11. 2009

Hudební klub MelounV samém centru Prahy se nachází hudební klub, který přitahuje svou výjimečností. Ta spočívá v československých hitech a karaoke. Klasických diskoték i rockových podniků je po celé Praze i republice více než přehršel. A možná právě proto se Meloun těší takové oblibě. Kde jinde si zaskotačit na hity Michala Davida či Heleny Vondráčkové?

Hudební klub Meloun, Zdroj: meloun.cz

Hudební klub Meloun, Zdroj: meloun.cz

Historie hudebního klubu Meloun sahá až do devadesátých let a za ty roky si klub získal mimořádnou oblibu. Loni na prahu zimy Meloun změnil stanoviště a už téměř rok baví své hosty na nové adrese, Národní 11. S sebou si do nových prostor přinesl i osvědčený program středečního karaoke a víkendové československé diskotéky. Právě tyto dva programové aspekty jsou zažitou charakteristikou tohoto specifického hudebního klubu. Program slibuje i čtvrteční oldies party.

Nezbytností je zmínit, kdo se vlastně do tak programově neobvyklého klubu chodí bavit. Řekli byste, že jen hrstka staromódních podivínů a parta infantilních osob důchodového věku, které se urputně snaží zapomenout, že je jejich mládí už nenávratně pryč? Nikoli. Návštěvnické spektrum je překvapivě pestré a zastoupené všemi věkovými kategoriemi. Zatancovat si sem chodí jak čerství maturanti, vysokoškoláci, tak maminy i tátové od rodin. Hlavní sortou návštěvníků jsou ale dospělí ve věkovém rozpětí pětadvaceti až pětatřiceti let. Právě této skupiny se hity Discopříběh či Sladké mámení týkají nejvíce. Právě oni byli těmi náctiletými, když za doprovodu písní Michala Davida a Hanky Zagorové prožívali své první lásky.

Hudební klub Meloun, Zdroj: meloun.cz

Hudební klub Meloun, Zdroj: meloun.cz

Nostalgie ovšem není hlavní důvodem, který sem lidi táhne. Spousta československých songů je data současného, takže vám kterýkoli DJ rád zahraje třeba Lucii Vondráčkovou nebo Xindl X. Atmosféra je velmi přátelská a po pár minutách se zde začnete cítit jako doma. Tudíž je-li Žít jako kaskadér, Dlouhá noc nebo Královské reggae vaší krevní skupinou, pak určitě zavítejte sem, do hudebního klubu Meloun. Zklamaní odcházet nebudete. Ani pod tíhou narvaného parketu, jenž je nedílnou součástí každého pátku a soboty.

Táhne-li vás to do víru velkoměsta i ve dny všední, pak jsou zdejší oldies (60´s až 90´s) a Karaoke tou pravou volbou. Karaoke neboli zpívání známých hitů se těší velké oblibě jak mezi tuzemskými návštěvníky, tak mezi cizinci. Tento středeční program si získal velkou popularitu a týden co týden sem za ním pravidelně dochází velká horda lidí. Odhodit zábrany a předvést své umění zasluhuje velkou kuráž a smysl pro humor. Jak vidno, lidé se stále umějí a chtějí bavit. A v Melounu to platí dvojnásob. Jen pro úplnost zbývá dodat, že na hosty pamatují nejenom DJ´s, ale i pohodoví barmani, kteří každý týden připravují nové drink akce.

HODNOCENÍ: 5*****

OTEVŘENO: ST-SO 20:00 – 04:00

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební klub Meloun: Československá diskotéka i Karaoke