Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudební festival Sweetsen fest nabídne tři scény

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

1. 7. 2010

Frýdecko-místecký hudební festival v letošním roce nabídne svým fanouškům okolo padesáti místních kapel a divadelních souborů. Mezi ostatními se představí i různé taneční skupiny, jazzoví i folkoví interpreti a perličkou bude vystoupení frýdecko-místeckého písničkáře a skladatele Tomáše Kočka. Sedmý ročník Sweetsnu se koná 2. a 3. července.

Frýdek-Místek uvítá posedmé Sweetsen festival, Zdroj: archiv

Město Frýdek-Místek ožívá každoročně tímto festivalovým veselím již od roku 2004. Kromě toho, že zde pořadatelé dávají desítkám kapel z okolí příležitost ukázat se před tisíci lidmi, pomáhají zde také dobré věci.

Návštěvníci mohou podpořit mezinárodní ADRU

Vstup na celý program je naprosto zdarma. Příchozí však budou mít možnost ocenit úsilí organizátorů tím, že poskytnou dobrovolný příspěvek v rámci humanitární sbírky. Veškeré darované finance pak budou využity na provoz centra mezinárodní organizace ADRA ve Frýdku-Místku. Zároveň se zde představí i společnost Podané ruce, která se zabývá canisterapií.

Pomoc potřebným i ekologický přístup

Nepořádek, který téměř vždy zůstává na místech, kde se konají podobně obrovské kulturní akce, se však ve Frýdku-Místku rozhodně neobjeví. Tato unikátní akce se totiž může pyšnit známkou Čistý festival společnosti Ekokom, kterou si vysloužila díky pečlivému třídění veškerého odpadu v průběhu festivalu.

Unikátní, regionální a přesto zajímavý

Sweetsen fest je akce, která bez ohledu na žánr, věk nebo společenské postavení umělce spojuje a navíc představuje výhradně frýdecko-místeckou kulturní scénu. Tímto přístupem je festival výjimečný a stále ojedinělý.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební festival Sweetsen fest nabídne tři scény