Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudba v Praze na tento týden: Reel Big Fish vystoupí v Lucerna Music Baru!

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

7. 2. 2011

foto: Reel Big FishTento týden nabídne velkou událost hlavně ska-punkovým příznivcům, do Lucerna Music Baru totiž už dnes míří Reel Big Fish, snad nejznámější americká kapela v tomto žánru. Dále se opět ukážou Dirty Blondes, tentokrát v Rock Café, tamtéž vystoupí také američtí Attack Attack!

foto: Reel Big Fish

kapela Reel Big Fish vystoupí už 7. února v Praze! Zdroj: archiv kapely

Druhý únorový týden se nezdá být tak bohatý na velké koncerty, jako tomu bylo například minulý týden, ale jednu velkou senzaci přináší hned zpočátku, už dnes, 7. února od 21 hod., totiž v Lucerna Music Baru vystoupí kalifornští šílenci Reel Big Fish.

Tento koncert je samozřejmě lákadlem hlavně pro fanoušky ska-punku, ale například v Americe si Reel Big Fish vydobyli obrovskou popularitu, srovnatelnou například s No Doubt, i přes svou jasnou žánrovou vyhraněnost. Jejich koncerty jsou totiž vždycky především obrovské party, Reel Big Fish prostě umí své publikum dokonale pobláznit.

Blondýny zas budou řádit

úterý 8. února se v klubu Rock Café opět po čase ukáží špinavé blondýny, kapela Dirty Blondes. Tahle skupina v čele s půvabnou a nespoutanou Beego v poslední době celkem často koncertuje v pražských klubech, v lednu jste je mohli vidět například na Mighty Jägger Night v Lucerna Music Baru, kde celý večer rozjížděli. V úterý vystoupí společně s kapelou Road Side Mary a především zadarmo.

foto: Beego, zpěvačka kapely Dirty Blondes

Beego, zpěvačka kapely Dirty Blondes, foto: Tomáš Lénárd

Rovněž do klubu Rock Café na Národní třídě vás na čtvrtek 10. února láká americká sestava Attack Attack! Tito mladíci z amerického Ohia svým jménem sice připomínají britské Attack! Attack!, ale místo punk-rocku vychází jejich hudba z post-hardcore a screama. Nebojí se však hodně experimentovat, takže v jejich skladbách najdete brutální metalové pasáže nebo třeba prvky rave a house music. Je vidět, že ve spodním sále Rock Café už se opět pořádají hodně divoké akce.

Pracovní týden pak 11. února uzavře akce One Night v klubu Roxy, na které vystoupí resident Djs Radia 1, Josef Sedloň a Dan Cooley, ale především Dave Angel, britský průkopník žánru acid house, který svou kariéru producenta rozjížděl už koncem 80. let v Londýně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudba v Praze na tento týden: Reel Big Fish vystoupí v Lucerna Music Baru!