Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudba v Praze na tento týden: od Jiřího Schmitzera po Sofa Surfers

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

1. 2. 2011

foto Sofa SurfersTento týden si na své přijdou fanoušci napříč žánry. Ve středu si můžete vybrat mezi britskými breakbeatovými Hybrid a Jiřím Schmitzerem, ve čtvrtek zajít třeba na Vanilla Sky, v pátek pokřtít nové album LA4 a v sobotu v Akropoli shlédnout Sofa Surfers. První únorový týden navazuje na nabitý leden a přináší zajímavé koncerty.

FOTO: Sofa Surfers

Sofa Surfers, Zdroj: archiv

Už na středu si Lucerna Music Bar připravil lákadlo pro všechny breakbeatové fanoušky, vystoupí zde britský progresivní projekt Hybrid. Tito dva producenti, Chris Healings a Mike Truman, společně se zpěvačkou Charlotte James vystoupí v Čechách vůbec poprvé pohromadě, zatím se zde ukázali pouze jako DJ’s. Na středečním koncertě také poprvé vystoupí se sextetem Filharmoniků města Prahy, se kterým nahráli své poslední album Disappear Here.

foto: Jiří Schmitzer

Jiří Schmitzer v akci, zdroj: archiv Topzine.cz

Pokud nejste fanoušky elektronické hudby a naopak si rádi poslechnete akustický folk a rock, můžete ve středu 2. února zajít do Rock Café, kde vystoupí Jiří Schmitzer, herec a písničkář, který se proslavil mimo jiné skladbou Máte na to?

Ve čtvrtek 3. února si na své přijdou především příznivci pop-punku, v Rock Café vystoupí italská formace Vanilla Sky. Na jaře 2010 vydali zatím své poslední album Fragile, podle recenzí nejdospělejší a nejemotivnější počin této skupiny. Vanilla Sky vystupují po celém světě, v Praze zahrají už potřetí, jejich koncerty slibují vždy bouřlivou atmosféru. Fanoušky si tito Italové získali mimo jiné i cover verzí hitu Umbrella od Rihanny.

V pátek bude svátek – křest a velká narozeninová party

Pátek večer bude v pražských klubech tak trochu slavnostní. V Rock Café pokřtí své nové album Gyzmo jedna ze základních postav české hip hipové scény, LA4. Křty alb z labelu Bigg Boss slibují vždy velkou party, ani tentokrát tomu zřejmě nebude jinak, během večera se na pódiu vystřídají zvučná jména jako James Cole, Vladimir 518, Hugo Toxxx nebo Indy.

Roxy pro změnu DJ Tráva rozjede v pátek večer velkou narozeninovou party – je tomu totiž už patnáct let, co působí jako resident DJ klubu Roxy. Support mu bude dělat DJ Raidem, o vizuální stránku se postará VJ Qaurk.

Zřejmě nejnabitější program tentokrát vyšel na sobotní večer. 5. února vystoupí v Paláci Akropolis rakouské uskupení Sofa Surfers, do Prahy se vrací opět po roce. Těžko přesně popsat jejich styl, mísí se v něm post-rock, trip-hop, acid jazz, hip hop a dub, to vše ve spojení s působivou vizuální show a tanečním doprovodem Manuela Obeyi, od roku 2005 zpěvákem Sofa Surfers.

Více o Sofa surfers si můžete přečíst zde.

Další alternativou pro sobotní večer je pak vystoupení kapel Orange Grove a CCTV Allstars v Rock Café. Orange Grove pocházejí původně z karibského ostrova Saint Maarten, v současné době působí v Nizozemsku, jejich hudba se vyznačuje pozitivní energií typickou pro žánr reggae, Orange Grove si ale vytvořili svůj unikátní zvuk díky inspiraci a crossoveru s dalšími žánry jako hip hop, zouk, rock nebo soca.

Vystoupení Orange Grove doplní CCTV Allstars, mexicko-švédsko-česko-americko-britská kapela s neuvěřitelným žánrovým záběrem a nasazením založená v roce 2008 v Praze. Jednotlivé členy můžete znát z jiných kapel, například baskytarista Fredrik Janacek působil původně v -123 minut.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudba v Praze na tento týden: od Jiřího Schmitzera po Sofa Surfers