Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudba v Praze na tento týden: Mindway v Roxy, Rootz Underground, nebo třeba BPM v Popocafépetlu

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

28. 2. 2011

Foto: MindwayTento týden je opět velmi bohatý na různé hudební styly, od rocku, přes reggae až k hip hopu. V rámci FREEMONDAYS vystoupí v Roxy česká kapela Mindway, ve střed v Lucerna Music Baru jamajští Rootz Underground a v sobotu v Popocafépetlu na Újezdě liberečtí BPM.

Foto: Mindway

Mindway vystoupí v rámci FREEMONDAYS v Roxy, Zdroj: archiv kapely

Začátkem února znovuotevřený klub Roxy v Dlouhé ulici opět láká na své tradiční FREEMONDAYS akce, v rámci kterých dnes, 28.února od 20h, vystoupí česká kapela Mindway. Dnešní koncert je jakýmsi předkřtem nového alba Blood and Perfume, který vychází už zítra!

Palác Akropolis si na úterní večer připravil další pokračování série Music Infinity. 1. března zde vystoupí skotský kvartet Hidden Orchestra, který mnozí hudební kritici přirovnávají k Jaga Jazzist, hvězdu labelu Ninja Tune. Společně s Hidden Orhestra vystoupí česká skupina MED.

Více o tomto koncertu si můžete přečíst zde.

Příznivci reggae si na své přijdou ve středu 2. března v Lucerna Music Baru, kde vystoupí jedna z nejlepších jamajských kapel současnosti, Rootz Underground. Na Jamajce v současné letí dancehall, hip hop a r`n`b, Rootz Underground ovšem vycházejí z čistého rootz reggae.

Přečtěte si podrobnější pozvánku zde na Topzine.cz

Obrovský návrat se uskuteční ve čtvrtek 3. března, opět v Lucerna Music Baru. Vystoupí zde punková legenda, kapela UK Subs, která se vydala na turné po dlouhých čtyři a třiceti letech od svého vzniku! Společně s dlouholetými parťáky The Vibrators rozjedou v Lucerna Music Baru velkou punkovou party.

Páteční večer bude stejně jako minulý týden patřit v Rock Café mladým kapelám. Ne že by kapely River Jordan, Memphis, Glasswall a No Good Ok byli úplní začátečníci. Na české rockové, potažmo punk-rockové scéně ale rozhodně zastupují mladou generaci, která si brousí zuby na stálice, jako jsou Wohnout, nebo Vypsaná Fixa. V Rock Café zahrají 4. března za příjemných 100,- Kč.

Foto: BPM

BPM, Zdroj: archiv kapely

Na sobotu 5. března vás láká klub Popocafépetl na Újezdě. Nový produkční tým chce v klubu pořádat více živých vystoupení, než tomu bývalo dříve, a na první březnovou sobotu si připravil lahůdku v podobě vystoupení libereckých raperů BPM, neboli dvojice Lipo a Paulie Grand. Společně s nimi v Popocafépetlu zahraje i DJ Ba2s, který dříve působil ve formaci Chaozz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudba v Praze na tento týden: Mindway v Roxy, Rootz Underground, nebo třeba BPM v Popocafépetlu